Almanya’da Gurbetçiler Tedirgin, Çözüm Türk Kıbrıs’ta

12/08/2020

Almanya’da Yaşayan milyonlarca Türk vatandaşını Almanya Maliyesinin, Türkiye ile birlikte 110 ülkeden Mali bilgi talebi tedirgin ediyor.

Almanya hükümeti ülkesinde yaşayan 110 farklı ülke vatandaşlarının göç ettikleri ülkelerinden bankaları üzerinden mali dökümlerini talep ediyor. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu ülkelerin vergi kurumları Almanya’da yaşamını sürdüren veya Alman vatandaşlığını almış olan eski uyruklarının banka hesapları ve depolarıyla ilgili bütün bilgileri 30 Eylül’de Alman maliyesine bildirecek.

Almanya da yaşayan Türkler Tedirgin

Almanya’da hayatını sürdüren Türk vatandaşları daha önceden yapmış oldukları yatırımlar, miras gibi işlemleri için Alman maliyesi tarafından inceleme altına alınabilecek olması nedeniyle oldukça tedirgin bir bekleyiş içerisinde. Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar böyle bir bilgilendirme yapmadı ve son tarih olarak 30 Eylül’e kadar bu mali bilgilerin verilmesi talep ediliyor.

Türkiye Bilgileri Vermezse Ne Olur ?

Alman hükumeti tarafından talep edilen mali bilgileri içeren paylaşım yapılmazsa Türk – Alman ilişkilerinde ciddi gerilmelere sebep olacağı kulislerde konuşulanlar arasında yer alıyor. Almanya tarafından devreye alınmak istenen otomatik bilgi alışverişi ( Automatischer Informationsaustauschata )  sisteminde Türkiye’de detaylı ve kapsamlı bilgi aktarımı beklenmektedir. Bu bilgi alışverişlerinin gerçekleştirilmesi durumunda Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşlarını bekleyen kötü sürprizler olacağı ve TC hükumetinin bu konuda sessiz kalıp herhangi bir açıklama yapmaması, oldukça tedirginlik yaratıyor.

Almanya’da yaşayan ve Türkiye Cumhuriyetinde Taşınmaz Malları bulunan, Kira Getirisi, Faiz Getirisi, Herhangi diğer bir kazanç unsurları gibi çok detaylı bir bilgilendirmenin talep edildiği ve son tarih tarih olarak 30 Eylül 2020’de bu bilgilerin aktarılmasıyla Almanya’da Türk Nüfusta büyük hareketlilik yaşanacağı gelen bilgiler arasında.

Goldmark Kıbrıs Gayrimenkul Almanya Ekibinden Almancılara Çağrı

Kıbrıs’ın köklü yatırım danışmanları Goldmark Estates Ltd. yöneticileri ve direktörleri yaklaşık 15 yıldır Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarına yatırım olanakları sağladıklarını belirttiler. Son gelişmeleri yakından takip eden yatırım danışmanları, hali hazırda Almanya’da bulunan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ne yatırım yapan Türk kardeşlerimizin içi rahat olsun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti TC bankalarının yer aldığı, ama kesinlikler Almanya’nın herhangi bir yaptırım yapamayacağı bir ülke. Kıbrıs’ta tüm bankalar ve Emlak yatırımlarınız Türkiye Cumhuriyeti garantisi altındadır. Üstelik Kıbrıs’ta Ev fiyatları ingiliz sterlini ve Euro olarak kabul gördüğü için hiç bir zaman para kaybı yaşanmamaktadır. Kira gelirlerinin de döviz üstünden işlem görmesi daha önce Almanya’dan Kıbrıs’a yatırım yapan müşterilerimize kazançlı ve kur farklarından kayıp vermeden yatırım imkanı sağlamaktadır.

Kıbrıs’ta sadece €40.000 Euro dan başlayan fiyatlarla konut sahibi olabilir, taksitlerinizi 24-36-60 aylık faizsiz ödemelerle bankasız kefilsiz yapabilirsiniz.

Kıbrıs Emlak sektöründe en büyük firmalardan birisi olan Goldmark Estates Ltd. 3 kez ödül kazanmış ve yaklaşık 2000’i aşkın konut satışı ile sizlere güvenli yatırım imkanları sunmaktadır.

Kıbrıs’ta Güvenli Yatırım yapmak isteyen Türk Vatandaşlarımızın Bilgi için ulaşabileceği Telefon Numaraları :

Girne Merkez Ofisi Danışma

+90 533 889 0999  –    +90533 871 0888

+49 174 796 5204  BERLİN TEMSİLCİSİ – AHMET BEY

 

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER