Kıbrıs’a Taşınmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

25/12/2019
kibrisatasinma

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden bir konut satın almak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu konut alımı sonrası taşınma hakkında kafanızda pek çok soru bulunması doğaldır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bir ada ülkesi olması dolayısıyla taşınma konusunda pek çok soru işaretinin doğmasına neden olmaktadır. Eşyalarınızı Türkiye veya başka bir ülkeden KKTC’ye taşımak istediğinizde, normal şartlarda kara yolu kullanarak yapılacak taşımalara göre pek çok farklı işlem ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca KKTC, yabancı bir ülke statüsünde olduğundan Türkiye’den taşıma yaptıracağınız firmanın da uluslararası taşımacılık belgelerinin eksiksiz olmaları gerekmektedir. Bu nedenle, Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken bir yandan da Kıbrıs’a taşınma konusunda araştırmalar yapmanız gerekebilir. Biz de, bu yazımızda Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyen müşterilerimize en uygun taşınma deneyimini sağlamaları konusunda fikirler vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları

Kıbrıs Satılık Ev İlanlarını İnceleyin, En Uygununu Bulun

Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolmuş, hayalinizdeki evi bulmuş olabilirsiniz. Bu aşama aslında Kıbrıs’a taşınma için en önemli adımdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, pek çok farklı satılık emlak çeşidinde dünyada önde gelen ülkelerden biri haline gelmiş durumda. Neticesinde siz de bir Kıbrıs satılık ev ilanına takılmış durumdaysanız, yapmanız gereken ilk şey, GoldMark Estates ile iletişime geçmektir. KKTC emlak sektörünün en önemli markalarından olan GoldMark, temsilcileri ile her türlü ev satın alma işinde size yardımcı olmaya hazırdır. Bu nedenle, Kuzey Kıbrıs’a taşınma konusunda da bize danışarak aklınızdaki en uygun taşınma senaryosunu kurgulayabilirsiniz.

kibrisatasinmak

Kıbrıs Ev Taşıma, Kıbrıs’a Nakliyat

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, her türlü nakliyat hizmeti konusunda ada ülkesi olması dolayısıyla zorlu bir ülke konumunda. Eğer Kıbrıs’a taşınmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk adım, uygun bir uluslararası nakliye firması ile anlaşmak. Kıbrıs taşınma sürecinde sizin her türlü eşyanızı taşıyabilecek firma sayısı oldukça fazladır. Çünkü her geçen gün hem Kıbrıs’tan hem de Türkiye’den pek çok insan, nakliye hizmeti almaktadır. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları oldukça popülerleştiğinden, insanlar özellikle Türkiye, Rusya ve İngiltere gibi ülkelerden Kıbrıs’a gelerek kendilerine en uygun Kıbrıs satılık ev’e taşınmak istemektedir. Bu noktada, Kıbrıs’a taşınma konusunun aslında uluslararası bir lojistik problemi olduğunu aklınızdan çıkartmamanızı öneririz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Oturma İzni

KKTC emlak sektörünün Türk vatandaşları açısından bu kadar değerli olmasının bir diğer nedeni de, Kıbrıs’ın Türk vatandaşlarına herhangi bir vize uygulamıyor oluşudur. Aynı zamanda, KKTC emlak ilanlarından birini satın alabilme konusunda da herhangi bir bürokratik problem ile karşılaşma ihtimaliniz yoktur. Kıbrıs satılık ev sektörü, oldukça gelişmiş ve pek çok farklı emlak projesi ile değerine değer katan bir sektördür. Genellikle emlak sektöründe İngiliz Sterlini ile yapılan işlemler sonucunda satın alabileceğiniz konut sayısı belirli bir miktardadır. Ancak pek çok farklı yöntem ile birlikte hem alabileceğiniz emlak sayısını arttırabilir, hem de kolayca oturma izni alabilirsiniz. Örneğin, emekli Türk vatandaşlarının Kıbrıs’ta yaşayacağı problem sayısı çok düşüktür.

GoldMark Estates, Kıbrıs’a Taşınma Konusunda Yardıma Hazır!

GoldMark, Kıbrıs satılık ev konusunda piyasadaki en tecrübeli şirketlerden biridir. Uzun yıllardır sürdürdüğü ve dünyanın dört bir yanına konut satışı yaptığı emlak portföy yönetimi işinde uzman bir ekibe sahiptir. Bu nedenle, herhangi bir taşınma işleminde ilk olarak tavsiye alacağınız yer GoldMark Estates’tir. GoldMark, sizin en kolay şekilde Kıbrıs satılık ev ilanlarına ulaşmanızı ve ardından hem oturma izni, tapu ve vergi işlemleri konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Kıbrıs’a taşınmak ve Kıbrıs’a eşya taşıma konularında aklınızdaki tüm soruları da bizlere iletebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Kıbrıs Ev Fiyatları

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER