Kıbrıs’ın İncisi Girne’de Yaşamak İçin 11 Harika Neden! 

02/10/2019
kibrissatilikev

Stratejik konumu ve el değmemiş güzelliği ile Kıbrıs, Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Tüm dünyanın ilgisini bir şekilde çekmeyi başaran Kuzey Kıbrıs’ın Girne ilçesi, tarihi yerleri nedeniyle arkeologları, zengin bitki örtüsü ile de biyologları, zengin mutfağı eşsiz denizi ve kumsalları nedeniyle de yabancı turistleri kendine çekmektedir. Son zamanlarda dikkatleri üzerine toplamayı başaran Kuzey Kıbrıs, en çok Girne ilçesine göç almıştır. Peki neden Girne ilçesine ilgi büyük? Bu içerikte Kıbrıs’ın incisi Girne’de yaşamak için 7 harika nedenden bahsedeceğiz.  

kibrissatilikev

 

Doğa Güzelliği Ve İklimi 

Kuzey Kıbrıs’ın ilçesi olan Girne, yerleşmek için popüler bir yerdir. Çünkü muhteşem manzaraya, görkemli havaya ve samimi yerlilere sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ın iklimi tipik bir Akdeniz iklimidir. Yazlar uzun ve kurak, kışlar kısa ve yağışlıdır. Kuzey Kıbrıs’ta yaz – kış fark etmeksizin çeşitli aktivitelerle çok fazla zaman geçirebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta keşfedilmemiş plajlar ve muhteşem dağ sıraları sayesinde çevresinde gizli cennetlere rastlamanız çok normaldir.

 Kıbrıs Girne’de Sosyal Yaşam  

Akdeniz limanına sahip olan Girne, renkli dükkanlar, kafeler ve barlarla çevrili, ünlü bir şehirdir. Geniş plajlara sahip olan Girne, masmavi büyüleyici denizi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şehirde her yıl düzenlenen sanat festivallerinin yanı sıra çeşitli alışveriş ve eğlence olanakları sayesinde kış aylarında da canlılığını korumaktadır. Büyük otelleri ve kumarhaneleri ile meşhur olan Girne’de sosyal yaşam oldukça hareketli olduğu gibi Girne satılık ev ilanlarına olan ilgiyi de arttırmıştır. 

Kuzey Kıbrıs Girne’nin Siyasi Önemi  

Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya adalarından sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Ticari durumu dolayısıyla oldukça önemli bir şehir olan Girne’nin nüfusu yaklaşık olarak 35.000’dir. Girne’de Kuzey Kıbrıs’ın diğer ilçelerinde de olduğu gibi 1960’lı yıllara ait izler bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs sanatı ve tarihi açısından politik olarak da büyük bir önemi vardır. Birçok uygarlığın etkileri yerel geleneklerle birlikte özgün bir yaratıcılığa dönüşmüştür. 

Kuzey Kıbrıs’ta Tarihi Önemi

Kıbrıs tarihinde aktif olan medeniyetler burada çeşitli sanat eserlerini bırakmıştır. Bu medeniyetler arasında Yunan, Mısır, Asur, İran medeniyetleri vardır. Bu tarih kokusunun bir köşesinde var olabilmek meraklıları için oldukça heyecan vericidir. Hem tarihi kalıntıları hem de doğası oldukça güzel korunmaktadır.  

Yemek Kültürü

Kıbrıs, dünyanın en sevdiği yiyeceklerin çoğuna ev sahipliği yapar. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan hellim peyniri belkide en meşhurları arasındadır. Ancak, başka yerlerde denediklerinizden çok daha üstün olan humus ve kebapları da bulacaksınız. Ayrıca ağız sulandıran mezeler, lezzetli salatalar ve kalamar, ahtapot ve levrek gibi geleneksel deniz ürünleri yemekleri de bulunmaktadır. Leziz yiyecekler olmazsa olmazlarınız arasında ise bu ülkede yaşamayı çok seveceksiniz.

Kıbrıs Girne’de Ev Satın Almak 

Eşsiz bir doğası olan Girne şehrinde mülk satın almak giderek daha popüler hale gelmiştir. Özellikle limanın yakınlarında bulunan bölgedeki apartman ve villalara olan talep oldukça fazladır. Birkaç yıl öncesine kadar bu bölgede bulunan gayrimenkuller tatil evi olarak kullanılmaktaydı. Oysa son dönemlerde emekliler ve yeni bir hayat kurmak isteyen aileler için de cazip bir hale gelmiştir. KKTC’nin ekonomisinde oluşan büyüme ile birlikte Kıbrıs satılık evlere olan ilgi arttığı gibi yatırımcılar dikkatini Girne satılık gayrimenkullere çevirmiştir. Eskisinden çok daha dikkat çekici bir şehir haline gelen Girne yatırım fırsatları değerlendirmek için oldukça uygundur. Yatırım açısından oldukça etkileyici avantajları bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yeni bir yaşam fırsatı da sunmaktadır.

Kıbrıs Girne Emlak Fırsatları

Kuzey Kıbrıs Girne’ye yerleşmek isteyen insan sayısındaki artışın bir diğer nedeni ise şehirde bulunan uluslararası okulların yanı sıra başarıları ile ünlü üniversitelerin bulunmasıdır. Prestijli üniversiteler sayesinde öğrencilerin, çalışanların, akademisyenlerin sayısı artmakta, bu sayede kira ücretleri hızla yükselmektedir. Bunların yanında Girne’deki turizm sektörünün yoğunluğu nedeniyle otellerde çalışan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kişiler bu avantajı fırsata çevirmeyi tercih ederek Girne satılık evlere olan talebin artmasını sağlamıştır.  

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları

Kıbrıs Girne Satılık Daire Fırsatları

Kıbrıs Girne’de 1+1 veya studio daireler bulabileceğiniz gibi deniz manzaralı veya havuzlu daire seçenekleri de mevcuttur. Eşyalı Girne satılık daire alternatifi olduğu gibi villa ve müstakil satılık evlerde bulunmaktadır. Yatırımcılar genelde Girne’de bulunan öğrenci ve turizm potansiyeli nedeni ile bu bölgeyi tercih ederler. Kira ücretlerinin sterlin olması  Girne satılık ev alma eğilimini hızla arttırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Emlak Ara

 

Yeni Yaşam Fırsatı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yaşam standartları oldukça yüksek bir ada ülkesidir. Genellikle tatil amaçlı gelen turistler bir süre sonra ev satın almak isterler. Bu seçim bazen yazlık edinmek için bazen ise yeni bir yaşam fırsatı için tercih edilir. Kuzey Kıbrıs’ın Girne şehri bu anlamda en dikkat çekici ilçelerinden biridir. Şehirde bulunan etkin ve başarıları ile önemli bir basamakta yer alan üniversite ve okulları ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki en önemli konut projeleri bu şehirde yer almaktadır. Ada ülkesinin en dikkat çeken tarihi kalıntıları, eşsiz kale manzarası ve sahil boyu güzelliği ile oldukça rağbet gören Girne’de emlak piyasası da bu durumdan doğru orantılı olarak etkilenmiştir. Sakin bir ortamda huzur ve sükunet içinde vakit geçirmek için harika bir yer olduğu gibi istediğiniz zaman kalabalığın içine de atılabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ın diğer ilçelerinde olduğu gibi Girne’de de yaşayanlar için sinemalar, kulüpler, barlar, her zevke hitap eden çok çeşitli restoranlar ve tüm bütçeler var. Kumarhaneler, diskolar, topluluklar ve spor kulüpleri, spor salonları, kaplıcalar ve sahil kulüpleri vardır.

Konut Projeleri

Son zamanlarda genel olarak kişilerin yeni bir yaşamdan beklentileri yüksek yaşam standartları, eğitim kalitesi, sağlık imkanları, doğa ile iç içe bir yaşam fırsatı ve huzurdur. Kültürünü ve doğa yapısını tüm gelişim süreçlerinde bozmadan bu günlere kadar gelmiş olması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en etkileyici yönlerinden biridir. Hal böyle olunca olunca Girne satılık ev ilanlarına olan ilgi artmıştır. Değerli yatırımcılar doğal olarak bu sürecin farkındadır. Yatırım fırsatını değerlendirmek isteyenler bu süreci yakından takip etmekte ve dünyaca ünlü yedi yıldızlı yaşam fırsatı sunu konut projelerine imza atmaktadırlar.

Biz Goldmark ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya yatırımcı olmak isteyen herkesin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak için uğraşırız. Kendi alanında uzman ve profesyonel gayrimenkul danışmanlarımız ile birlikte isteklerinize karşılık verebilmek ve yatırımlarınızın hızlı geri dönüşümünü sağlayabilmek adına tüm tecrübelerimizi ve bilgimizi sizlerle paylaşırız. Kuzey Kıbrıs satılık ev fırsatları ile ilgili bizlerden bilgi alabilir, en doğru fiyata gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. 

 

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER