Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmak İçin 8 Neden 

08/08/2019
kuzeykibris

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’dır. Burası aynı zamanda Kıbrıs’ın iş merkezidir. Ülkenin ana limanı, arkeolojik ve turistlik özelliğe sahip olan bir diğer ilçesi Girne’dir. Kıbrıs’ın cennet şehri Magosa’dır. Son olarak narenciye endüstrisinin merkezi Güzelyurt. Bu ilçeler adeta bir kültürün bütünü gibidir. Kıbrıs son zamanlar da özellikle de yaz aylarında en çok tercih edilen yerler arasındadır. İlgi çekici yürüyüş yolları, denizinin maviliği ile büyüleyici bir havası olduğu düşünülür. Tatil tercihlerini Kıbrıs’tan yana kullanan kişiler arzu ettikleri hemen her aktiviteyi burada bulabiliyorlar. İster eğlenmek ister dinlenmek isteyin emin olun Kıbrıs tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Her bir köşesi ayrı güzel her bir kıyısı ayrı keyiflidir. Bu kadar güzel bir şehirde keyifle yaşamamak imkansızdır.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs İskele Long Beach Bölgesinde Yazlık Almak İçin 5 Sebep

Yaşam Standartları 

Kuzey Kıbrıs’ta yaşamaya başlayan emekli insanlar ve aileler Birleşik Krallık’taki emeklilere göre daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini söylemektedirler. Aldıkları emekli maaşı ile daha yüksek standartlarda alım gücüne sahip oldukları için Kıbrıs’ı güven verici bir yer olarak görmektedirler.  

Her geçen yıl çok daha fazla turist misafir eden Kıbrıs, yatırımcılarında dikkatini çekmektedir. Her sektörden yatırım almayı başaran Kuzey Kıbrıs’ın bu denli tercih edilmesinin sebebi; adanın güzelliği her daim korunmaya çalışılmaktadır. Bu eşsiz ada olağanüstü çekiciliğini kaybetmeden büyümektir. Ayrıca KKTC, yabancıların Kuzey Kıbrıs’ta gelip yaşamaya ve çalışmaya, özellikle de turist sektöründeki işletmelere yatırım yapmalarını teşvik etme politikasını desteklemektedir. Bu durum elbette bir fırsat olarak görülmektedir.  

Doğa Güzelliği  

Daha öncede bahsettiğimiz gibi Kıbrıs adasının yönetiminde en çok önem verilen disiplinlerden biri doğa ve tarihi güzelliğinin korunması üzerinedir. Dört mevsimi bir arada yaşayan Kıbrıs, İklim özellikleri bakımından Akdeniz iklimine sahiptir.  Akdeniz kıyıları oldukça temizdir. Bunu daha ilk bakışta muazzam renginden anlarsınız. Sualtı zenginliği sayesinde yerli ve yabancı dalgıçların ilgi odağıdır. Kışları ılık, yazları sıcak geçen bu eşsiz ada sakinleri oldukça misafirperverlerdir. Mevsiminde,  özenle hazırlanan buz gibi şerbetler ve özel ikramları ile misafirlerini ağırlamaktan büyük keyif alırlar. Kıbrıs, güzel dostluklar edinmek için doğru adrestir. Doğanın verdiği huzur ile insanlar mutlu ve güleçtir. Kahve ikrâm etmeleri için sizi tanımaları gerekmez. Bu bütünlük bile yuvanızı bu adaya taşımaya neden olabilir.  

Sosyal Aktiviteler

Kıbrıs, iş ve eğlence arasındaki mükemmel dengesi ile tanınmaktadır. Yerliler çok çalışkan insanlardır ancak aynı zamanda gülümsemeleri hiç eksik olmaz. Aileleri ve arkadaşları ile ne zaman hayatın tadını çıkaracaklarını iyi bilirler. Kuzey Kıbrıs’ta yaşayanlar için sinemalar, kulüpler, barlar, her zevke hitap eden çok çeşitli restoranlar ve tüm bütçeler var. Sosyal aktiviteler bakımından adanın yaşamı oldukça hareketlidir. Altın kumlu plajları ve zümrüt suları ile bir araya gelen muhteşem manzaralar ve muhteşem sahil şeridi ile birleştiğinde, evinizden birkaç dakika uzaklıkta, eğlenmek, rahatlamak için bir çok seçeneğiniz vardır.   

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ın En Büyük Projesi

Eğitim 

Kuzey Kıbrıs’ta iş olanakları olduğu kadar okullar, üniversiteler, iyi finanse edilmiş hastaneler ve sağlık tesisleri de bulunmaktadır. Çocuğunuzu eğitmek için çok çeşitli okullar mevcuttur. İstediğiniz standartlarda çocuğunuzun eğitim almasını sağlamanız oldukça kolaydır.  

Oturma İzni  

Herkesin de bildiği gibi Avrupa ülkelerinde oturma izni almak epey zordur. Kıbrıs’ta sadece ev alarak kısa sürede oturma iznine sahip olabilirsiniz. 

Yeni Yaşam Fırsatı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ni son yıllarda emlak sektöründeki kayda değer ilerlemesi sonucunda oldukça lüks ve başarıları ile tüm dünyada ses getiren yeni konut projelerine imza atmıştır. Yedi yıldızlı yaşam seçeneklerinden, deniz ve dağ manzaralı konutlarına, doğa destekçi ve ultra lüks villa seçeneklerine kadar bir çok başarılı projeye imza atmıştır. Bu kadar prestijli konut projesi ile gündeme gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yeni yaşam fırsatı arayan kişiler için oldukça ilgi çekici bir ülke haline gelmiştir.

kuzeykibristurkcumhuriyeti

KKTC Yatırım Fırsatları

Prestijli üniversiteleri, yüksek yaşam standartları, turizm ve sağlık sektöründeki büyük başarısı sayesinde Avrupa ülkelerinden ve Türkiye’den oldukça ziyaretçi alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yatırım yapmak isteyen kişilerinde ilgi odağı olmuştur. Amortisman süresinin diğer ülkelere göre daha az olması, kira gelirinin banka kredilerini karşılayabiliyor olması yatırım yapmak isteyenler için oldukça dikkat çekici bir yatırım şeklidir. Kıbrıs’ın bir ada ülkesi olması dolayısıyla toprakları oldukça sınırlıdır. Her geçen sene turizm sektöründeki ilerleme ve ekonomik büyüme ile birlikte toprakların değer kazanıyor olması yatırım fırsatını değerlendirmek isteyenler için geç kalınmaması gerektiği konusunda uyarıcı niteliktedir. Kira gelirlerinin sterlin para cinsinden olması da bir diğer önemli yatırım fırsatları arasındadır.

kibrissatilikev

Kıbrıs Satılık Ev Fırsatları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ndeki yaşam ve yatırım fırsatlarından ve yüksek yaşam standartlarından bahsetmişken Kıbrıs satılık ev fırsatlarından da bahsetmek istiyoruz. Kültürel ve çevre yapısı bozulmadan özenle korunan mimarisi ile dikkat çeken bu eşsiz adada ilgi çekici, bakımlı konutlar, deniz ve dağ manzaralı villalarda bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla yazlık olarak tercih edilen gayrimenkullerin dizaynı ve genel yapıları her zaman dikkat çekici olmuştur. Sterlin para birimi ile kira geliri elde edilebilinen Kıbrıs satılık evleri türk parası ile satın alabilmek önemli bir yatırım fırsatı olarak görülmektedir. Ekonomisinin hızlı gelişimi nedeniyle Avrupa ülkelerinden oldukça talep gören Kuzey Kıbrıs yazlık, yeni yaşam fırsatı ve yatırım amacıyla araştırma yapan Türk vatandaşlarımızında Kıbrıs satılık ev fırsatlarına bir göz atmalarını öneririz.

kibrissatilikev

Biz GoldMark olarak herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun emlak piyasası konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: İskele Boğaz Bölgesinde Havuzlu Müstakil Ev

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER