KKTC Sahibinden Satılık Ev İlanları Güvenli Mi?

13/04/2020

Ev sahibi olmak, hiç kuşkusuz hemen herkesin hayalini kurduğu bir durumdur. İnsanların temel ihtiyaçlarından olan korunma ve barınma gibi ihtiyaçların karşılanması için kendimize ait bir alan istiyoruz ve bu durumlarda ev satın alabilmek adına bazen bütün birikimlerimizi ortaya koyuyoruz bazen ise konut kredisi gibi imkânlardan faydalanarak gayrimenkul sahibi olabiliyoruz. Bunlara ek olarak geleceğe yönelik planlar kuranlar da yatırımlarını gayrimenkul yönünde kullanmayı tercih ediyorlar. KKTC emlak bu sayede yoğun ilgiler görebiliyor ve Kıbrıs satılık ev seçenekleri ile insanlar değerlenecek olan yerlerden faydalanmak istiyorlar. Ancak bu gibi durumlarda bir de KKTC sahibinden mi yoksa firmalar üzerinden mi yatırım yapma girişimi daha mantıklı, bu da akıllarda sorulara sebep oluyor. İşte sizlere her açıdan bakılarak hem sahibinden hem de yatırımcılardan gayrimenkul danışmanlığı fikirleri ile ev almanın sahip olduğu avantajlar ve dezavantajlar…

Sahibinden mi Gayrimenkul Danışmanlardan mı Ev Almak?

Her yatırımcı, yatırım yapmayı düşündüğü ya da yaptığı alanlarla ilgili detaylı çalışmalar gerçekleştirerek, belirli sermayeler karşılığında kar elde etmeyi isterler. Bu nedenle de güvenilir ve az riskli olan yatırımlara yönelim gösterirler. Ülkemiz sınırlarında yatırım alanları incelendiğinde en başta konutlar yer almaktadır.

 

Ekonomik veriler incelendiğinde, konut sektörü yoğun ilgi görüyor ve hızlı olarak da gelişim gösterdiği ortaya koyuluyor. Resmi makamlar tarafından hazırlanan dosyalarda da bu teyit edilmektedir. Fakat bir yatırımın ne kadar verimli olduğunu anlamak için öncelikle kaç yılda amorti edilebileceği önemli bir konudur. Yatırımın ne kadar verimli olduğu da aslında bu sırada devreye girmektedir. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda da bir gayrimenkul danışmanlığı yardımıyla ev almak son derece önemli bir hale gelmektedir.

İlginizi çekebilir: İnanılmaz Güzellikteki Kıbrıs Evleri!

Sahibinden Ev Almak Ne Kazandırır?

Kıbrıs sahibinden satılık evler, emlakçı komisyonları vs. fiyatlarının aradan çekilmesi sebebiyle sizlere daha düşük maliyetlerde gelebilmektedir. Ancak bu seçenek yani Kıbrıs satılık ev sahibinden seçeneği belirli bir birikim sahibi olanlar için çok daha uygun olmaktadır. Ancak hal ne olursa olsun mutlaka hem avantajları hem de dezavantajları değerlendirerek karar vermelisiniz. Çünkü günümüzde sıkça karşılaşılan problemlerin başında da bununla ilgili bir problem gelmektedir. Beğendikleri evleri almak isteyen vatandaşlara kaparo veya peşinat senetleri imzalatarak aynı evi başka kişilere de satan birçok dolandırıcı vardır. Bu sebeple de KKTC satılık ev ilanları hakkında yeterli bilgileri edinmeli ve direkt birebir görüşmeler yaparak anlaşmalar sağlamalısınız. Bunlar yapılmadan asla herhangi bir meblağ ödememelisiniz.

İlginizi çekebilir: KKTC Emlak Yatırımları Hakkında!

Gayrimenkul Danışmanlarından Ev Almanın Faydaları Nelerdir?

Birçok insan birikim yapar ve bu birikimleri değerlendirmek için yol ararlar. Birikimlerin değerlendirilmesi konusunda en güvenli olan yollardan birisi de gayrimenkul edinmektir. Ev satın alınacağı zaman zarar görülebilecek birçok sebep vardır ve bu nedenle de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Yatırımların hızlı bir şekilde artış gösterdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde inşaat faaliyetleri çok artış yaşadığı için emlak danışmanlık sektörü de çok fazla faaliyet göstermeye başlamıştır. Gayrimenkul danışmanlarından yardım almak, en uygun konutun bulunabilmesi adına ve ihtiyaçlara yönelik olarak doğru seçimlerin yaptırılmasında da önemli rol oynamaktadır. Bulunacak evden kar edebilmek önemlidir ki yatırımın amacı da budur zaten. Kiracı ve benzeri konularda da sizlere yol gösterebilecek bir danışmana ihtiyacınız olabilir ve gayrimenkul danışmanları bu konuda sizlere en iyi desteği sağlayacak kişilerdir. Kısaca, gayrimenkul danışmanları ile çalışacak olursanız;

  • Gayrimenkul danışmanları, yılların deneyimiyle bu iş içerisinde olduklarından sizlere çok sayıda alternatif sunabilir ve geleceğinizi de böylelikle tehlikeye atmamış olursunuz.
  • Emlak şirketleri, sürekli olarak reklam ve pazarlama yapmaktadır ve yanlarında da devlete bağlı olan elemanları vardır. Muhatap olduğunuz kişiler birey değil kurumlar olacaktır.
  • Emlak şirketleri, inşaat şirketleri ile aynı kafada ilerlediklerinden fiyat olarak özel fiyatlar sunabilmekte yani pazarlık yapılabilmektedir.

Goldmark Estate’e Güvenebilirsiniz!

Kıbrıs satılık ev alanında adından sıkça söz ettiren Goldmark Estates olarak bizler KKTC emlak sektöründe profesyonel ve yasalara uygun bir hizmet politikasını benimsemekteyiz. KKTC sahibinden satılık evler ve diğer yatırım seçenekleri konusunda sizlere en doğru seçeneği sunmak adına çalışan emlak danışmanlarımız hayalinizdeki Kıbrıs satılık ev ya da arsayı sizlere bulur ve sizleri bu tür yatırımları yapma ya da yapmama konusunda “en iyi şekilde” bilgilendirir.

Daha detaylı bilgiler alabilmek için web sitemizi ziyaret edebilir ve istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz!

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER