Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak için 5 Neden

29/08/2019
kktcbayrak

Akdeniz ortasında yer alan Kıbrıs, dünyanın en iyi tatil yerlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Türkiye’ye yakın olması nedeniyle Kıbrıs’a yatırım yapmanın birçok nedeni bulunmaktadır. Tatil cenneti olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs son zamanlarda yatırımcıların gözdesi haline gelmiştir. Hem yüksek fiyatlara kiraya verilebiliyor olması hem de uygun fiyatlara ev satın alınabiliyor olması tercih edilmesindeki önemli sebeplerden biridir. Kuzey Kıbrıs yatırım fırsatları değerlendirildiği takdirde yatırımcısının yüzünü güldürmektedir.

1-Sosyal İmkanlar

Kuzey Kıbrıs, küçük bir yer fakat hızla büyüyen ekonomisinden dolayı büyük ölçüde yatırım fırsatları sunmaktadır. Bu büyüyen ekonominin en büyük sebeplerinden biri de Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası üniversitelerinde eğitim almak için 100’ün üzerinde ülkeden 60.000’den fazla gencin gelmesi, eğitimin ekonomide önde gelen sektör olmasını sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’a akın eden öğrenciler ve aileler sayesinde de düzenli kira getirisi sağlanmaktadır. Yatırım yapmak için güvenli bir yer olması da yatırım imkanı olanağını arttırmaktadır. Öyle ki Avrupa’nın en düşük suç oranına sahip 3. Ülkesidir.  Ayrıca dinamik bir ülke olan Kuzey Kıbrıs, bir çok ziyaretçiye de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeplerle Kuzey Kıbrıs emlak bölgesi olarak öne çıkmaktadır ve Kuzey Kıbrıs gayrimenkul yatırımı oldukça mantıklı bir yatırım olmaktadır. Kıbrıs kiralık ev fırsatları olarak da yatırımcısnın yüzünü güldürmektedir.

2-Karlı Yatırım Fırsatları

Kıbrıs’a yatırım için gösterilen sebeplerin başında, yatırım imkanlarının geniş olması, doğa yapısı gösterilmektedir. Kıbrıs satılık ev ilanları duyurularımızı inceleyerek en uygun fiyatlara ev satın alabilirsiniz. Kıbrıs’ta yapılan imar yasası değişikliği ile Girne bölgesinde büyük emlak projeleri yapılmaya başlanmıştır. Konut piyasasında ev fiyatlarının düşük olması yabancı yatırımcıların ev satın almasını kolaylaştırmaktadır. Satın alınan konutların ve dairelerin amortisman süresi 8-13 yıl aralığında gerçekleşmektedir. İstanbul’daki 20 yıl üstündeki amortisman süreleri ile karşılaştırıldığında Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alıp kiraya vermenin tam anlamıyla bir yatırım fırsatı olduğu ise  daha iyi anlaşılmaktadır.

3-Harika Akdeniz İklimi

Kıbrıs’a yatırım için gösterilen sebeplerden birisi de en iyi turistik bölgelerden birisidir. Yaz aylarında tatilcilerini deniz ve plaj için Kıbrıs’ı yatırımcıların gözdesi haline getirmiştir. Firmamız aracılığı ile emlak yatırımı yapabilirsiniz. Yaz aylarında çok sayıda turist geldiği için çoğu zaman otellerde yer kalmamaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanları Goldmark tarafından sizlere ulaştırılmaktadır. Satın alacağınız evleri turistlere yüksek ücretlerle kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. İklim koşullarından faydalanarak kendinize yazlık satın alabilirsiniz. Tüm emlak yatırımlarınızda Goldmark sizlere danışmanlık yapacaktır.

4-Türk Vatandaşı Olmanın Avantajı

Kıbrıs’ta Türk vatandaşlarına tüm kolaylıklar sağlanmaktadır. Kıbrıs’ta emlak fiyatlarının uygun olması Türk vatandaşlarının emlak yatırımlarına yönelmesini sağlamıştır. Kıbrıs satılık ev ilanları Türk vatandaşlarına cazip gelmektedir. Türk vatandaşları Kıbrıs’ta konut satın aldıklarında ya da 90 günden fazla kaldıklarında oturma izni alabilmektedir. Birden fazla konut almak istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde şirket kurmanız gerekmektedir. Alınan oturma izinleri her yıl yenilenmektedir. Yazlık türü yatırımların ülkemize göre daha ucuz olması, emlak yatırımcılarının Kıbrıs’a yatırım yapmalarını sağlamaktadır.

5-Kuzey Kıbrıs Tam Bir Turizm Cenneti

Kıbrıs bir turizm bölgesidir. Turizm bölgesi olduğu için tatil ve eğlence merkezlerinin sayısı çok fazladır. Kuzey Kıbrıs eğlence mekanlarının bulunması nedeniyle yılın her ayında dünyanın farklı bölgelerinden turist çekmektedir. Kıbrıs’a gelen turist gruplarının bazıları otelde kalmak yerine villa kiralamayı  tercih etmektedirler. Villa satın alarak yapacağınız yatırımlarda, kiralama yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Goldmark satın almak istediğiniz villaları istediğiniz bölgelerde sizlere bulacaktır. Satın almış olduğunuz villa ve diğer konutları için de sizlere kiracı bulacaktır. Goldmark tamamlanan ve hazırlanan projeleri web sitesinde yayınlayarak sizlerin doğru yatırım kararları almanıza katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Danışmanlığı

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER