Cennet Ada Kıbrıs Hakkında Her Şey! Çok Eğlenceli Bir İçerik!

22/11/2019
cennetadakibrishakkinda

Kıbrıs, adeta cennet bir ada. Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs her insanın görmeden ölmemesi gereken bir ülke. Muhteşem doğası, yemekleri, Kıbrıs tatlısı ve Akdeniz’in en güzel otelleri olan Kıbrıs otelleri ile hem tatil yapılacak, hem de yaşanacak bir ada. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak veya ev sahibi olmak, tüm dünya tarafından tercih edilmekte. Gerek yazlık, gerek tam zamanlı olarak oturmaya müsait olan Kıbrıs evleri, herkesin incelemesi gereken gayrimenkullerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrıca insanlara sunmuş olduğu eğitim olanakları ile birlikte tercih edilmektedir. KKTC üniversiteleri oldukça iyi bir eğitimin verildiği ve büyük oranda diploma geçerliliği bulunan uluslararası üniversitelerdir. Kıbrıs’ta üniversite okumak, yaşamak veya yalnızca tatil yapmak isteyen herkesi güzel ülkemize bekliyoruz. Gelin isterseniz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayabileceğiniz mükemmel deneyimlerden biraz bahsedelim.

Mutlaka Okuyun: Kıbrıs’ta Yaşamak İsteyeceksiniz, Mutlaka Okuyun!

Kıbrıs Tatlısı, Kıbrıs Yemekleri ve Kıbrıs’ta Yetişen Ürünler!

Kıbrıs, yemekleri ile de meşhur bir ada. Kıbrıs’ta yiyebileceğiniz yüzlerce çeşit farklı tat arasından belki de en meşhuru, Kıbrıs tatlısı olarak da anılan tatlı. Kıbrıs tatlısı tüm Türkiye’de evlerde sıkça yapılmakta, pek çok farklı tarifi de bulunmakta. Kıbrıs’ın kendine özgü yemek kültürü yalnızca bu tatlıyla da sınırlı değil tabii ki. Kıbrıs’ın en meşhur yemekleri, yiyecekleri şöyle kabaca özetlenebilir, siz de bu yiyeceklerin her birini araştırabilir, belki de Kıbrıs tatiliniz esnasında satın alabilirsiniz.

 • Kıbrıs Hellim Peyniri
 • Ceviz Macunu
 • Şeftali Kebabı
 • Lalangı
 • Tavuk Dolması
 • Bigla sosu
 • Gullurikya tatlısı
 • Hırsız Kebabı
 • Ve tabii ki Kıbrıs tatlısı

Kıbrıs’ta yiyebileceğiniz yemek çeşitlerinden bazılarıdır. Bu yemeklerin tadına bakmadan Kıbrıs seyahatinizi tamamlamış sayılmazsınız. Üstelik hellim peyniri ve Kıbrıs tatlısı haricindeki tatları da yalnızca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka bu tatların en az 4-5 tanesini tadarak seyahatinizin bir gurme turu olmasını da sağlayın. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sahip olduğu muhteşem ada mutfağıyla birlikte gurme turu yapmak isteyen turistler için oldukça uygundur.

Kuzey Kıbrıs Otelleri ve Kuzey Kıbrıs’ta Tatil Yapmak

Kuzey Kıbrıs otelleri ile de Akdeniz’in en gözde tatil noktalarından biri haline gelmiş durumda. Adanın dört bir yanı muhteşem plajlarla ve lüks ancak son derece uygun fiyatlı otellerle donatılmış durumda. Bu otellerin her birinde muhteşem bir tatil yapacağınızın garantisini verebiliriz. Kuzey Kıbrıs otelleri içerisinde geçireceğiniz zaman pek çok diğer Avrupa ülkesinde geçireceğinizden çok daha özenli olacaktır. Muhteşem hizmetler sunan ve Kıbrıs’ın en güzel yemeklerinden de seçkilere sahip olan bu oteller, uçsuz bucaksız Akdeniz plajları ve muhteşem doğa manzaraları arasında konumlanmış durumda. Yüzlerce yataklı devasa otellerde veya Kıbrıs butik otel seçeneklerinden birinde tatilinizi geçirerek adeta bir detoks yapabilir, unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Kıbrıs otelleri ve Kıbrıs otel fiyatları özellikle Türkiye’de Bodrum, Çeşme gibi ilçelerde yapacağınız tatillere göre daha uygun fiyatlı olabilir.

Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları ve Kıbrıs’a Seyahat

Söz konusu turizm ve tatil olduğunda, en önemli kriterlerden biri de Kıbrıs uçak bileti fiyatları oluyor tabii. Kıbrıs uçak bileti fiyatları tahmin ettiğinizden çok daha düşük. İstanbul Havalimanı ile Kıbrıs Ercan Havalimanı arasındaki mesafe her ne kadar uzun da olsa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçak biletleri gerçekten ucuz. Yalnızca 1-2 hafta önceden satın alacağınız biletler, inanılmaz ucuza gelecektir. Kıbrıs uçak bileti fiyatları ile diğer şehirlerin bilet fiyatları kıyaslandığında aradaki fark gerçekten sizleri şaşırtabilir. İstanbul Havalimanı – Kıbrıs Ercan Havalimanı arasında bu yazı yazıldığı tarihte, yani Kasım 2019’da uçak biletleri 160 TL ile 200 TL arasında değişmekte. Elbette yazın gittiğinizde fiyatlarda bir artışla karşılaşabilrsiniz. Ancak bunun da üstesinden erken rezervasyon fırsatları ile gelebilirsiniz. Kısacası, Kıbrıs uçak bileti fiyatları beklediğinizden çok daha ucuz ve evet, Kıbrıs’a seyehat etmek çok kolay.

Mutlaka Okumalısınız: Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs’ta Üniversite Okumak, Kıbrıs Üniversiteleri

Elbette yalnızca tatilden, deniz-güneş ve kum üçlüsünden bahsetmeyeceğiz. Elbette hayatımızın inanılmaz önemli bir parçası olan üniversite eğitimi hakkında da Kıbrıs size pek çok imkan sunmakta. Kıbrıs üniversiteleri, dünya çapında oldukça meşhur. Örneğin, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi gibi üniversiteler hem pek çok farklı şehre yayılmış olmalarıyla hem de dünyanın en önde gelen eğitim kurumları arasında kendilerine yer bulmalarıyla tüm dünyadaki öğrencilerin tercihi haline gelmiş durumda. Dilerseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yer alan üniversiteleri araştırın ve eğitiminizi Kuzey Kıbrıs’ta sürdürün. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi gibi eğitim kurumları sayesinde hem dünyayla eşdeğer bir eğitim almış, hem de hayalinizdeki bölümü okuma şansına erişmiş olacaksınız. Ayrıca Kıbrıs, her bir şehri ile öğrenci dostu bir ülke.

Genel Olarak Kıbrıs Hakkında Duyunca Şaşıracağınız Bilgiler

Kıbrıs hakkında çok fazla sayıda bilgiye sahip olabilirsiniz. Bazısı doğrudur bazısı ise yanlış olabilmektedir. Kıbrıs, özellikle de türk vatandaşlarının ziyaret ettiği, Kıbrıs satılık ev imkanlarından yararlandığı harika bir bölgedir.

 • Kıbrıs cumhuriyeti, Doğu Akdeniz kısımlarında bir adadır.
 • Akdeniz’in en büyük üçüncü adasıdır.
 • Yunan aşk tanrıçası Afrodit, Kıbrıs’ta doğmuş.
 • Kıbrıs Adası’nda İngilizlerden bağımsız hale geldiklerinden dolayı, her yıl 1 Ekim tarihinde bağımsızlık günlerini coşkuyla kutlarlar.
 • Bakır  ve Bronz Çağ dönemini gördüğünden dolayı, Kıbrıs, en zengin uluslardan bir tanesiydi.
 • Kıbrıs iki bölgeye ayrılmıştır. Kuzey kısmı “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” olarak adlandırılırken Güney kısmı da “Yunan Kıbrıs” olarak adlandırılmıştır.
 • Kıbrıs’ın haritada şekline bakıldığından puro borusuna  benzediği iddiaları öne sürülmüştür.
 • Akdeniz’in en önemli turistik merkezidir.
 • Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa “Yeşil hat” ile bölünmüştür.
 • Lefkoşa, bölünmüş tek başkenttir.
 • Kıbrıs’ta suçluluk çok az oranda ve Kıbrıs en güvenli yerlerden birisi.
 • Yunanca, İngilizce ve Türkçe dilleri kullanılır.
 • Kıbrıs’ın en popüler halk dansı “Syrtos”dir.
 • Olympos Dağı, Kıbrıs’ın en yüksek tepesidir.
 • Her yıl ortalama 40 gün yağış görülür.
 • 300 günden fazla güneş alır ve Kıbrıs, güneş ışığı ile bilinir.

Kıbrıs satılık ev imkanlarının da bir o kadar uygun olması ile Kıbrıs şaşırtmaya devam eden bir ülkedir. Seneler geçtikçe olan ilgi de artmaktadır.

Tüm ilginçlikleri ve güzellikleri beraberinde Kıbrıs satılık ev alıcılarının sayısını da arttırmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Satılık Ev İlanları, KKTC Emlak Piyasası

KKTC emlak piyasaları özellikle yukarıda bahsettiğimiz muhteşem yaşam olanakları nedeniyle son yıllarda uçuşa geçmiş durumda. Yapılan konut projeleriyle, inanılmaz doğası ve Akdeniz iklimi ile KKTC emlak sektörü devamlı büyüme göstermekte. Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları arasında kaybolun ve dilediğiniz özelliklere sahip evi GoldMark Estates aracılığıyla satın alın. Eğer Kıbrıs’ta oturmayacak ve yalnızca yatırım yapacaksanız o da mümkün. İnanılmaz kira amortisman süreleri sayesinde hem karlı bir yatırım yapmış olursunuz, hem de eviniz kendi değerini 9-13 sene gibi kısa bir aralıkta çıkartmış olur. Ancak bizim de önerimiz olan şekilde Kıbrıs’ta yaşayacaksanız, hayatınızın yatırımını yapmış olursunuz. Kıbrıs satılık ev ilanları hakkında aklınızdaki tüm soruları bize yöneltebilirsiniz. Kıbrıs emlak yatırımı yapmadan önce mutlaka GoldMark Estates’e danışın.

Mutlaka Okuyun: KKTC Emlak Yatırımı Mantıklı mı? Mutlaka Okuyun!

Kıbrıs Emlak Projeleri, Kıbrıs Lüks Konut Projeleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti emlak sektörü son yıllarda yapılan inanılmaz ölçekte konut projeleri ile gündeme gelmektedir. Gündem Kıbrıs olduğunda her sohbette bahsedilen bu büyük projeler, mutlaka araştırmanız gereken satın alma avantajları sunmaktadır. KKTC emlak yatırımı yapmak isteyen tüm müşterilerimizi yönlendirdiğimiz ödüllü konut projeleri sayesinde hem bir site hayatı yaşayacak hem de satın aldığınız daire veya villa içerisinde sanki bir otelde kalıyormuşçasına keyifli olacaksınız. Her türlü yaşam imkanı bulunan ve konumsal olarak mutlaka güzel konumlarda bulunan KKTC emlak projelerini mutlaka incelemenizi öneririz. KKTC emlak projeleri hakkında bilgi almak için GoldMark Estates ile iletişime geçin.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Ev Satın Almak, Kıbrıs Satılık Ev İlanlarını İncelemek

Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanları arasından kendinize en uygun evi bulmanız oldukça kolay. Her biri en üst düzey mimari ile yapılmış yeni projelerden veya Kıbrıs satılık ev ilanları arasından sahibinden satın alabileceğiniz ev sizi mutlaka memnun edecektir. Konut fiyatları İngiliz Sterlini üzerinden dönmektedir ancak bu durum sizi korkutmamalı. Bir ev satın aldığınızda bunu döviz bazlı yaparsınız, yani satana kadar geçen zaman içerisindeki kur dalgalanmalarından paranızı da korumuş olursunuz. Bu nedenle, GoldMark Estates gibi güvenilir bir marka üzerinden Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyerek kendi zevkinize en uygun evi bulabilirsiniz. Bu bulduğunuz ev hakkında GoldMark temsilcilerine tüm sorularınızı ileterek aklınızdaki her soruya cevap bulabilirsiniz. Üst düzey avantajlarla ödeme kolaylıkları da sunan GoldMark, Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyen tüm müşterilerini bekliyor.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kıbrıs tatlısı, Kıbrıs üniversiteleri gibi pek çok konuya değindiğimiz bu yazı umarız ki Kıbrıs hakkında bilgi almak isteyen herkesi memnun edebilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında daha fazla bilgi almak için diğer yazılarımızı da okumanızı öneririz. GoldMark Estates ile iletişime geçerek Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Ev Fiyatları

 

0 0 votes
Article Rating

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER