Kıbrıs Emlak Yatırımı Yapacakların Bilmesi Gereken 7 İpucu!

07/10/2019
kibrisemlakyatirimionerileri

Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak, özellikle son yıllarda sıkça tercih edilen bir yatırım yöntemidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye vatandaşlarına sağladığı kolaylıklar ile hem emlak yatırımı yapmak isteyenlerin hem de KKTC’de yaşamak isteyenlerin ilgisini cezbetmekte. Yükselen turizmi, eğitim yatırımları ve gelişen altyapısı ile birlikte Kıbrıs’ta ev satın almak, hiç olmadığı kadar popüler bir yatırım. GoldMark olarak sunduğumuz portföyleri incelemek isterseniz, GoldMark anasayfası’na gözatabilirsiniz.

Kıbrıs Ev Fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kıbrıs’tan Ev Satın Alırken, Kıbrıs Emlak Yatırımı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, bir ada ülkesi oluşuyla, Akdeniz iklimi ile, masmavi denizleri ve değerlenen arazileri, binaları ile çok cazip bir yatırım konumu. Ancak sizin Kıbrıs’ta ev satın alma kararı öncesi dikkat etmeniz gereken noktalar da var. Bunları kısaca özetlememiz gerekecek olursa;

 1. Bir yabancı yatırımcı olarak Kıbrıs’ta 3 adet konut satın alma şansınız var. Villa almak için ise 1 şansınız var.
 2. Eğer 3 adet konut satın alma sınırını aşmak istiyorsanız, avukatlar aracılığı ile aktif olmayan bir şirket kurmalısınız.
 3. Tüm bu işlemlerin en güvenilir portföy uzmanlarınca yönetilmesini sağlamalısınız.
 4. Kıbrıs’ın en gözde konumlarını araştırmalı, satın aldığınız bölgenin ilerideki gelişmesini ön görmeye çalışmalısınız.
 5. Beğendiğiniz evi mutlaka gezmelisiniz. Türkiye üzerinden 50’nin üzerinde uçuş ile Kıbrıs’a ulaşımınız oldukça kolay.

Bunlar, temel olarak Kıbrıs’ta ev satın alma önerilerimiz. Ancak daha detaylı bir şekilde bu yatırım hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Bizimle İletişime geçerek Kıbrıs hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kıbrıs Emlak Yatırımı Yapmak

GoldMark Estates olarak biz, KKTC emlak yatırımı yapmak, Kıbrıs’ta ev satın almak isteyen müşterilerimize her anlamda destek olmaktayız. Konutunuzu kira geliri elde etmek için kullanacaksanız, GoldMark sizler için bu projeleri de yönetmektedir. Satın alacağınız evi GoldMark aracılığı ile aldığınızda her türlü sorunuza cevap vermeye hazır, dinamik bir ekip ile çalışmış olursunuz. Ayrıca evinizi eşyalandırmak isterseniz, GoldMark tarafından anlaşmalı olarak hazır mobilya paketlerini inceleyebilirsiniz. Kıbrıs emlak yatırımı denildiğinde akla gelen ilk profesyonel emlak portföy şirketi olarak her zaman yanınızdayız, yatırımınızı en doğru şekilde yapmanız konusunda size yardımcı olmaya hazırız.

1. Kıbrıs’ta Ev Fiyatları

Kıbrıs satılık ev fiyatları, şehirden şehire büyük farklılıklar göstermektedir. Ancak KKTC’nin bir ada ülkesi olması dolayısıyla, şehirlerin her biri ayrı birer yatırım fırsatı barındırmaktadır. Sürekli gelişen turizmi, eğitim olanakları ile Kıbrıs sürekli değerlenmektedir. Bu nedenle Kıbrıs’ta ev fiyatlarını iyice incelemeniz veya kendinize en uygun portföy yönetim şirketi ile çalışmanız doğru olacaktır. Kıbrıs’ta fiyatlar tamamiyle İngiliz Sterlini üzerinden olduğundan, yatırımı yaptıktan sonraki 10-20 sene içerisinde Türk Lirası ve Sterlin arasındaki fiyat dalgalanmalarından maksimum karı elde edebilirsiniz. Kısacası evi satın almanız dahi paranızı korumanıza yetmekte. KKTC emlak yatırımı ile kur dalgalanmalarına karşı paranızı koruyabilir, iyi bir yatırım yapmış olabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Ev Fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz: Kıbrıs’ta Ev Fiyatları Nasıl? Yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca GoldMark tarafından sizlere sunulmuş olan emlak fırsatlarını incelemek için de GoldMark Estates anasayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2. Kıbrıs’ın En Gözde Turizm Noktaları

Kuzey Kıbrıs, Akdeniz’in keşfedilmemiş incisi. Fakat özellikle son yıllarda bu keşfedilmemiş güzelliğin değeri ortaya çıkmakta. Türkiye üzerinden yapılan 50’nin üzerine uçuş ile KKTC turizmin gözde noktalarından biri halini almış durumda. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri, uçsuz bucaksız denizleri ile Kıbrıs, hem yeni otel yatırımları almakta, hem de emlak piyasasına talep yükselmektedir. Lefkoşa, Gazimağusa, İskele, Girne, Güzelyurt Kıbrıs’ın en gözde tatil, turizm ve yatırım noktalarıdır. Bu bölgeler emlak yatırımı yaparken mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bölgelerdir.

İlginizi çekebilir: En Karlı Kıbrıs Emlak Yatırım Fırsatları

3. KKTC’de Gözde Üniversiteler, Eğitim Kurumları

KKTC adeta bir üniversiteler adası. Hem Türk, hem de uluslararası pek çok öğrencinin tercih listelerinde en üst sıralarda bulunan üniversitelere sahip olan Kıbrıs, eğitim öğretim konusunda da Akdeniz’in önemli ülkelerinden biri halini almış durumda. Kıbrıs emlak yatırımı da bu üniversitelerin yaygınlaşması ile oldukça canlanmış durumda.

Girne’de yer alan üniversiteler şöyle:

 1. Girne Amerikan Üniversitesi
 2. Girne Üniversitesi
 3. Kıbrıs İlim Üniversitesi

Lefkoşa’da yer alan üniversiteler:

 1. Kıbrıs Amerikan Üniversitesi
 2. Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi
 3. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
 4. Yakın Doğu Üniversitesi

Gazimağusa’da ve Lefke’de yer alan üniversiteler:

 1. Doğu Akdeniz Üniversitesi (Gazimağusa)
 2. Lefke Avrupa Üniversitesi (Lefke)

Kısacası, Kıbrıs’ın üç büyük şehrinde toplamda 9 adet üniversite bulunmakta. Bu üniversitelere yakın satın alacağınız evler hem kira getirisi anlamında yüksek olacak, hem de kendisini kısa süre içinde amorti edecektir.

4. Kıbrıs’ta Kira Getirisi

KKTC’de evini kiraya vermek isteyen, yatırımının amortismanının en yüksek olacağı şehirleri arayan müşterilerimize doğrudan yardımcı oluyoruz. Hem satın alma sürecinde, hem de sonrasında kira prosedürlerinde bizimle iletişimde kalarak sizlere sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Kıbrıs özellikle Lefkoşa, Girne ve Mağusa’nın popüler noktalarında sürekli bir kira getirisi sağlayacaktır. Üstelik fiyatların Sterlin üzerinden dönmesi ile birlikte, normalde İstanbul’da yapacağınız emlak yatırımının kendisini 25 senede amorti etmesi beklenirken, Kıbrıs’ta 10-13 sene aralığında amortisman sağlamakta. Burada en önemli koşul, evinizin merkezi bir lokasyonda olması. Aynı zamanda üniversite bölgeleri veya turistik lokasyonlarda satın alacağınız evler, kendisini çok kısa sürelerde amorti edecektir.

5. Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmanın, Ev Satın Almanın Kolaylığı

Kıbrıs emlak yatırımı yapmak isteyenlerin ilk olarak KKTC Bakanlar Kurulu’na başvurarak satın alma izni çıkarmaları gerekmektedir. Bu süreç yaklaşık olarak 1-2 ay sürmektedir. Ev satın aldıktan sonra 90 günlük bir oturma izni süreciniz olacaktır. Bu 90 günü 1 seneye uzatabilirsiniz. Ayrıca emekli iseniz emekli aylığınızı göstermeniz, Kıbrıs’ta oturma izni almanız için yeterli olacaktır. Bunun dışında Kıbrıs’ta bir GoldMark gibi bir emlak yönetim şirketi ile anlaşarak hem tapu işlemlerini hızlıca halledebilir, hem de gerekli tüm prosedürün onlar tarafından sağlanmasının rahatlığını yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ta satın alacağınız ev için kredi çekmek istiyorsanız, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye’deki gelirinizi göstererek kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

6. Kıbrıs’ın Doğal, Tarihi Güzellikleri

Tarihi boyunca Roma, Bizans, Osmanlı gibi pek çok ülkenin varolduğu Kıbrıs Adası, hem doğal güzellikleri hem de yaşanmışlıklarla dolu tarihi sokakları ile büyük bir turizm cennetidir. Ada ülkesi oluşuyla muhteşem sahilleri, harika doğa manzaraları, masmavi denizleri ile Akdeniz’de bir cennet niteliğindedir. Konaklama ve ulaşım açısından sağladığı kolaylıklar ile özellikle Türk turistlerin ilgisini cezbeden Kıbrıs’ta İskele Altın Kum Plajı, Girne Yat Limanı, Lefkoşa Büyükhan, Girne Bella Pais Manastırı ve St. Hilarion Kalesi en gözde noktalardır. Bu noktalara yakın satın alacağınız evler mutlaka büyük kazanç ve getiriye sahip olacaktır. Kıbrıs satılık ev ilanlarını incelerken mutlaka bu konumlara yakınlığını da göz önünde bulundurmalısınız.

7. Kıbrıs’ta Bahçeli, Müstakil Evler

Kuzey Kıbrıs’ta satın alabileceğiniz evler yalnızca daireler değil. Yazlık olarak kullanabileceğiniz veya sürekli yaşayabileceğiniz villa tipi müstakil evler oldukça uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Bu evlerde hayalinizdeki yaşamı sürdürürken değer kaybetmesinden de korkmanıza gerek yok. İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde satın alma şansınızın olmayacağı bazı bahçeli villalara Kıbrıs’ın güzel doğası ve gelişmiş şehirlerinde sahip olabilirsiniz. Bunun için sizleri GoldMark Estates’e bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: Kuzey Kıbrıs Müstakil Ev İlanları

Nasıl Yatırım Yapabilir, Kime Danışabilirsiniz?

GoldMark olarak sizlere sürekli bir iletişim sunuyoruz. Bu sayede bize yapacağınız yatırımın detaylarını iletir, kendinize en uygun Kıbrıs satılık ev ilanlarını bulabilirsiniz. Eğer bizimle iletişime geçmek isterseniz: GoldMark İletişim.

Yazımızın bilgilendirici olduğunu umarız. GoldMark’ın sunduğu Portföyü incelemek için: GoldMark Kıbrıs Emlak Portföyü

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER