Kıbrıs Satılık Daire İlanları İncelerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

20/02/2020

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yeni yaşam ve yatırım fırsatları için en çok talep gören ada ülkeleri arasındadır. Gelişen ve büyüyen ekonomisi yeni konut projeleri ve mükemmel doğa güzelliği dolayısıyla oldukça ilgi çekicidir. Neredeyse bütün bir yılın tamamını turist misafir ederek geçiren Kuzey Kıbrıs, bu çekiciliğini bozulmayan kültür mirasına, güneşli havasına ve şahane otel hizmetlerine borçludur diyebiliriz. Tüm bunların yanında ülkede yatırım yapmak isteyen, yaşamını burada sürdürmek isteyen veya üniversite tercihi Kıbrıs’tan yana kullanan birçok kişi Kıbrıs satılık ev ilanlarına yoğun ilgi göstermektedir. Peki öyleyse Kıbrıs satılık daire ilanlarını incelerken nelere dikkat edilmelidir? 

Üniversite Çevresinde Kıbrıs Satılık Daire İlanları  

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenlerin en çok dikkatini çeken ve ilgi gösterdiği ilan kategorisi kuşkusuz Kıbrıs satılık dairelerdir. Özellikle üniversite çevresinde bulunan dairelere olan talep yatırımcılar tarafından oldukça yüksektir. Bunun bir nedeni ülkeye giren yoğun öğrenci sayısının yanında Türk lirası ile alabileceğiniz Kıbrıs satılık evleri sterlin para cinsinden kiraya verebiliyor olunmasıdır. Bu anlamda oldukça karlı görünen bu yatırım şansını en çok Türkler değerlendirmeye çalışmaktadır. Ruslar ve İngilizlerden de yoğun talep gören Kıbrıs satılık daire ilanlarını incelerken önem verdiğiniz unsur üniversite civarında olması ise ilanın gerçekliğinden, verilen adres bilgisinin doğruluğundan ve bulunduğu konumdan emin olmanız gerekir. İlanda gösterilen Kıbrıs satılık dairenin çevresinde ulaşım ve alışveriş gibi imkanlar bulunuyor mu? Öğrencilerin tercih edebileceği konumda mı? Bu soruların cevaplarını teyit etmek oldukça önem taşımaktadır.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Üniversite Bölgesi Kıbrıs Satılık Ev Örnekleri

KKTC Satılık Ev İlanları Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Her ülkede ve her ev ilanında olduğu gibi KKTC satılık ev ilanlarında da dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde birçok yeni konut projeleri bulunmaktadır. Bu projeler bazen başlanmadan önce bazense bittikten sonra satışa sunulabilir. Bu tür konut projelerinden ev satın almak isteyenler KKTC satılık ev ilanlarını incelerken oldukça dikkatli olmalıdır. Gerçekten böyle bir proje var mı? Fiyatlar doğru verilmiş mi? Gibi birçok dikkat edilmesi gerekilen maddeler bulunur. Her şeyden önemlisi ilanı veren gayrimenkul firmaları yasal mı? Ve bu firmalar Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği’ne üyeler mi? İster yatırım amacı ile, ister hayallerinizi gerçekleştirecek bir Kıbrıs satılık ev arayışında olun bu tür noktalar oldukça her ülkede önem taşımaktadır.  

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs Town Houses Projesi

Tüm bunların yanında satış sürecinde prosedürlerin doğru şekilde gerçekleştirildiğinden emin olmanız gerekmektedir. Özellikle başka bir ülkenin vatandaşı iseniz bürokratik işlemlerin doğru yönetilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Her ne kadar bu tür işlemler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde diğer ülkelere göre daha kolay olsa da işlemlerin yasal bir şekilde doğru yapıldığından emin olmanızı ve teğit etmenizi öneririz.  

Muhakkak güvenilir ve kendini emlak piyasasında ispatlamış, iş disipline sahip, tecrübeli ve profesyonel gayrimenkul şirketleri ile iş birliği yapmak gerekmektedir. KKTC satılık ev ve Kıbrıs satılık daire ilanlarını güvenilir gayrimenkul şirketlerinin web sitelerindeki ilanları incelemek çok daha doğru olacaktır.  

Gayrimenkul alım-satım süreci oldukça önemlidir. Bu sürecin doğru yönetilmesi ve işlemlerin eksiksiz gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sizlerde yatırım için veya yeni bir yaşam fırsatı için Kıbrıs satılık ev arayışında iseniz verdiğimiz önerilere kulak vermenizi öneririz.  

Biz Goldmark Estates ailesi olarak Kuzey Kıbrıs’ın en dinamik gayrimenkul şirketleri arasındayız. Başarılarımız Kuzey Kıbrıs sınırlarını aşmakta ve konut alım-satım sürecini etkin bir şekilde yürütmekteyiz. Avrupa ülkeleri ve Türkiye başka olmak üzere İran, Arap ülkeleri, Rusya ve Iskandinav ülkelerinde hizmet sunarak işimizi profesyonel bir şekilde yürütmekteyiz. Kıbrıs satılık ev portföyümüz için web sitemizi ziyaret edebilir, sorularınız için ise iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.  

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER