Kıbrıs’tan Ev Almanın Tam Zamanı!

10/08/2020
kıbrısemlak

Kıbrıs satılık ev ararken yazın boğuk sıcağının yerini yavaş yavaş güneşli bir esintiye, serinliğe bıraktığı, yazın son ayı Ağustos’tan sonbahara geçiş zamanları, Kıbrıs’ın havasının da en güzel zamanları olmasının yanı sıra Kıbrıs emlak sektörünün adeta yeniden hayata geldiği ve Kıbrıs satılık ev seçeneklerinin fazlasıyla arttığı zamanlardır. Bununla beraber yaşanan pandeminin etkisi ile emlak piyasası hiç olmadığı kadar canlanmış bulunmaktadır. Corona virüs günlük hayatın akışını değiştirdiği gibi Kıbrıs emlak piyasasını da tamamen yerinden oynattı. Corona virüsün etkileriyle satılık ve kiralık ev, daire, villa fiyatları düşüşe geçti. Evlerin fiyatları neden düştü? Corona virüs Kıbrıs emlak sektörünü nasıl değiştirdi? Adada bulunan Kıbrıs satılık ev ve kiralık ev seçenekleri nelerdir? Kıbrıs’tan ev almak isteyenler hangi emlak şirketiyle anlaşmalıdır? Bu yazımızda Kıbrıs satılık ev almak isteyen okurlarımızın bu fırsatı kaçırmamaları için Kıbrıs emlak sektörünü inceleyecek, konut satışlarını ve konutların fiyatları hakkında bilgi verecek, Kıbrıs emlak sektörünün böylesine bir patlama yaşamasının nedenlerini açıklayacak ve bahsedilen Kıbrıs emlak seçeneklerini değerlendireceğiz.

1.      Kıbrıs’ta Ev Almak İçin En Doğru Zamandayız!

Biraz önce bahsettiğimiz üzere mevsim şartlarının Kıbrıs emlak sektörünün yanında olmasının yanı sıra, bu ani yükselişi diğer yıllardan ayıran bir kavram ortaya çıkmıştır: Corona virüs, diğer adıyla COVID-19. Adını son zamanlarda çok duyduğumuz bu hastalık, günlük hayatımızı alt üst ettiği gibi şirketler, işletmeler ve büyük indüstriler üzerinde farklı etkiler bıraktı. Kıbrıs emlak piyasasında da bu etki, satılık ve kiralık ev fiyatlarında düşüş yaşanması ile görüldü. Bu düşüşün sebebi tahmin edilebildiği gibi eski fiyatında alıcının bütçesine yetmemesi nedeniyle fazla ilgi görmeyen Kıbrıs satılık ev ve konutların şimdi daha kolay bir şekilde satışı yapılabilmesidir. Özellikle satıcı, evi, villayı ya da başka türden bir müstakili hızlı bir şekilde elinden çıkarmayı diliyorsa, satacağı mülkün fiyatını düşürmesi oldukça uygun bir hamle olacaktır. Eşyalı ve eşyasız boş evlerin de kirasının düştüğünü söylemek mümkündür. Bu Kuzey Kıbrıs’ta kiralık ev bakanlar için iyi bir haber olacaktır. Kiraların düşüşünün sebebi, Kıbrıs satılık ev ve konut fiyatlarının düşüşü ile Corona virüs aracılığıyla bağlantılı olsa da tamamen aynı değil. Kiralık evler, daireler ve villalar Corona virüs sebebiyle ülkeden çıkamayan turistlere kalacak bir yer verme imkanı sağlarlar. Kıbrıs satılık ev ve kiralık ev fiyatlarının düşmesi ile Kıbrıs’ta yaşamak isteyenler için müthiş bir fırsat doğmuş oldu. Umuyoruz siz bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

2.      Kıbrıs Satılık Ev İlanları Giderek Çeşitleniyor

Kıbrıs emlak piyasasında yaşanan bu yükseliş, konut ve mülk seçeneklerinin artmasına ve Kıbrıs satılık ev almak isteyenler için birçok alternatif oluşmasını sağladı. Bu alternatiflerin arasında binlerce çeşit arasından ihtiyacınız olanını bulmak sizin için oldukça kolay olacaktır. Ülkenin eşsiz mimarisinden dolayı Kuzey Kıbrıs emlak seçenekleri her zaman çeşitlilik özelliği taşımıştır. Bu yönü sayesinde herkesin aradığı evi Kıbrıs’ta bulması mümkündür diyebiliriz. Kıbrıs’ta bahçeli ve havuzlu villa çeşitlerinden, orman ya da dağ manzaralı ferah bir ikiz müstakil eve kadar ihtiyacınız, zevkiniz ve tabii bütçenize uygun her çeşit evi bulabilirsiniz. Kıbrıs satılık ev alternatifleri arasında seçmekte kararsızsanız ya da bir ev bulmakta sıkıntı çekiyorsanız, bir emlakçıya danışmak isteyebilirsiniz. Biz, GoldMark olarak bu cennet adada size en uygun Kıbrıs satılık ev ya da kiralık evi bulmak için yardımcı etmek için varız. İletişim kısmından bize ulaşarak ya da sitemizi ziyaret ederek kendinize göre bir Kıbrıs satılık ev bulmanıza yardımcı olalım.

İlginizi Çekebilir: https://www.goldmarkestates.com/kktc-emlak-dunyasi-hakkinda-8-inanilmaz-bilgi/

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER