KKTC Emlak Yatırımı Yapacakların Mutlaka Bilmesi Gerekenler!

18/03/2020
kibrissatilikevler

Akdeniz’in incisi olarak anılan ve her sene binlerce turisti sorunsuz ağırlamayı başaran KKTC, emlak piyasası açısından günden güne daha da hareket kazanmaktadır. Kıbrıs satılık ev alma planları, son yıllarda yabancılar tarafından çok düşünülen konulardan olduğu gibi Türkler tarafından da ilgi gören konulardan biri haline gelmiştir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, özellikle Türkiye vatandaşlarına birçok konuda kolaylık sağlamaktadır ve bu kolaylıklar da bu sınırlarda yaşamak isteyenleri ister istemez cezbetmektedir. Sürekli yükselmekte olan turizmi, gelişen eğitim ve yatırımları, gelişen alt yapısıyla birlikte Kıbrıs’ta ev satın almak, bugüne kadar ki en popüler zamanlarını yaşamaktadır. İşte KKTC emlak yatırımı yapmayı düşünenler için hazırlanan bu yazımızda mutlaka bilinmesi gerekenlere değindik. İşte, detaylar!

Türkler ’in Kıbrıs Sınırlarında Ev Alma Şartları

Akdeniz iklimini çok güzel yaşayan ve bunu masmavi denizi, sürekli değer kazanan arazileri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, sizin de ev sahibi olmak istediğiniz bir bölgeyse eğer bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bu hususlardan kısaca bahsedecek olursak;

1. Yabancı yatırımcı olarak geçeceksiniz ve bu nedenle de Kıbrıs’tan en fazla 3 adet konut alabilirsiniz. Villa almak için de bu imkan 1’e düşmektedir.
2. Eğer 3 adet konut almanıza rağmen yine konut almaya devam etmek istiyorsanız, avukatlar yardımıyla aktif olmayan şirket kurmalısınız.
3. Bütün bu yürütülecek olan işlemlerin uzmanlar tarafından yönetilmesine izin vermeli ve fırsat tanımalısınız.

Bunların yanı sıra;

    Kıbrıs emlak yatırımı yapmak gibi bir düşünceniz varsa eğer, öncelikle KKTC Bakanlar Kurulu’na başvurmalı ve satın alma iznine hak kazanmalısınız. Bu süreç de ortalama olarak 1-2 ay kadar sürmektedir. Ev satın alma işlemlerinden sonra da otomatik olarak 90 gün kadar oturma izniniz olacaktır. Bu 90 günlük hakkınız izinler aracılığıyla da 1 seneye kadar uzatılabilmektedir.

Ek olarak, emekli biriyseniz eğer emekli aylığınızı göstererek bile oturma izni kazanabilirsiniz. Buna ek olarak Kıbrıs sınırlarında GoldMark gibi önemli olan emlak yönetim şirketi ile anlaşma sağlayabilir ve güvenilir şekilde hızla tapu işlemlerinizi halledebilirsiniz. Böylelikle gerekli prosedürler de halledilir ve rahatlıkla sırtınızı yaslayabilirsiniz. Eğer Kıbrıs’ta ev almak için kredi çekme yöntemine başvuracaksanız da Türkiye’de gelirinizi göstererek bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancılara Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları

Kıbrıs’tan ev almak isteyen yabancılar için bazı şartlar vardır ve KKTC sınırlarında emlak yatırımı yapmak isteyenlerin bu şartları mutlaka bilmesi gereklidir. Bu şartlar karşılanmazsa eğer Kıbrıs satılık ev veya bunun gibi diğer yatırımlarınız da ret alabilir. Peki ya yabancıların Kıbrıs’tan ev alma şartları nelerdir?

Öncelikle yabancı uyruklu olan yabancılar, mal kaydı için Bakanlar Kurulu’na başvurmalıdır. Böylece satın alma iznini gerçekleştirmiş olunur ve bu süreç ortama birkaç ay sürmektedir. Kıbrıs’tan konut almaya hak kazanan kişi, aldıktan sonra 90 gün kadar kalma hakkına sahiptir. Fakat daha fazla kalmak isteyenler için de oturma izni verilebilmekte ancak bu da en fazla 1 seneye kadar uzatılabilmektedir. Oturma iznine sahip olan kişilerin her sene belge yeniletme işlemleri yaptırması gereklidir. Emeklilere özel olarak ise sınırlama yoktur yani oturma izni almadan da durabilirler.

İlginizi çekebilir: KKTC Emlak Dünyası!

Güvenilir Gayrimenkuller ile Çalışmak Neden Önemli?

Birikimlerimizi değerlendirmenin en güvenli yollarından biri gayrimenkul edinmektir. Hem yeni bir yaşama adım atmak hem de akıllı bir yatırım atmak isterken, hayal kırıklığı ile karşılaşmak ise mümkün. İşte, bu gibi durumlardan kaçınmak adına gayrimenkul ya da diğer yatırım seçeneklerini iyi değerlendirmeli ve uzun vadedeki zararları ya da faydalar düşünmelisiniz.

Emlak yatırımı ise tüm Dünya’da hiç önemini kaybetmeyen ve daima canlılığı olan bir yatırım türüdür. Günümüzde en karlı yatırım çeşitlerinden birisi olarak görülen Kıbrıs satılık ev ve arsa yatırımları, Türk yatırımcılarının da oldukça ilgisini çekiyor. Fakat, az önce de bahsettiğimiz gibi hiç bilmediğiniz bir yerde bir yatırım yapmak için ilk olarak riskleri düşünmeniz gerekiyor.

Burada yapmanız gereken en güvenli adım ise Kıbrıs güvenilir emlak danışmanlığı firmaları ile görüşmek ve bilgi edinmek. Kıbrıs satılık ev ve diğer yatırım seçeneklerine yakından hakim olan ve daima yasal prosedürleri kontrol ederek sektörün lider gayrimenkul danışmanlığı firması olan Goldmark Estates olarak bizler; öncelikle yatırım yapmayı düşündüğünüz bölgeler hakkında sizlere yeterli ve gerekli seviyede bilgileri iletiyoruz. Kıbrıs emlak konusunda bilgiler veriyor ve çeşidine göre de bütün teknik detaylardan sizlere bahsediyor ve geçilecek olan bütün bürokratik süreçleri en açık haliyle sizlere sunuyor ve birlikte bunları yürütme imkanı sunuyoruz. Ayrıca sunduğumuz imkanlardan olan kiralama hizmeti ile de birlikte yürüttüğümüz bütün yatırımı sizlere amorti etme garantisini de sizlere veriyoruz. Kıbrıs emlak sektörünün öncü isimlerinden olan Goldmark ile iletişime geçebilir ve kolaylıkla Kıbrıs emlak yatırım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kıbrıs satılık ev ilanlarından istediğinize de sahip olabilirsiniz.

Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinde en karlı gayrimenkul fırsatlarını sizlere sunan Goldmark Estates’i dilediğiniz zaman arayabilir, web sitesi portföylerimizi de ziyaret ederek beğendiğiniz gayrimenkuller hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER