Kuzey Kıbrıs Yatırım Bölgesi Haline Geldi! İşte Detaylar…

12/02/2020

Kuzey Kıbrıs adeta bir yatırım ülkesidir. Bunun elbette birçok nedeni bulunmaktadır. Turistlerin yıllar yılı her daim dikkatini çeken tatil cenneti bir ülke olması bir yana ada ülkesi olması dolayısıyla toprakların kısıtlı olması yatırım bölgesi haline gelmesi elbette kaçınılmaz bir sonuçtur. Elbette bunlar Kuzey Kıbrıs’ın yatırım fırsatı ülkesi haline dönüşmesinde tek neden değildir. Bunun birçok nedeni ve birçok sonucu bulunmaktadır. Peki öyleyse Kuzey Kıbrıs neden yatırım bölgesi haline geldi? KKTC emlak fırsatları nelerdir? Hadi Başlayalım.

Kuzey Kıbrıs Üniversite Ülkesi

Kuzey Kıbrıs da toplamda 25 adet üniversite bulunmaktadır. Prestijli bu üniversitelere talep dünyanın dört bir tarafından gelmektedir. Uluslararası merkezli üniversitelerin bulunmasıyla Kuzey Kıbrıs’ın üniversite ülkesi haline gelmesine katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için diğer Avrupa ülkelerine nazaran yaşam çok daha ucuzdur. Bulunan üniversitelerin çevresinde bulunan konutlar ve gayrimenkuller yatırım fırsatı için oldukça uygundur. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; Türk yatırımcıların Türk lirası ile satın alabildikleri konutları sterlin cinsi para birimi ile kiraya verebilir, yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yatırımcılar İçin KKTC Emlak Sektörü Ne Durumda?

Tatil Cenneti

Kuzey Kıbrıs deyince akla ilk gelen şey güneş, kum ve deniz olacaktır. Bunun bir nedeni var elbette. Hizmet sektöründeki başarısı, kültür mirası, doğa güzelliği ve prestijli otelleri dolayısıyla her yıl oldukça fazla turist ağırlamakta olan Kuzey Kıbrıs doğrudan yatırımcıların kıskacına girmektedir. Yılın neredeyse tamamı güneşli geçen ada ülkesi adının hakkını vermektedir.

Kuzey Kıbrıs Yeni Konut Projeleri

Kuzey Kıbrıs’ın yatırım bölgesi haline gelmesinin bir diğer nedeni ise yeni konut projelerinin inşa edilmesidir. Planlanan ve inşa edilen her bir projenin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Dağ ve deniz manzaralı Kıbrıs satılık evlerin yanı sıra organik bahçeler, muazzam güzellikte projelendirilmiş denize sıfır konumlandırılmış villa ve müstakil evler tüm Avrupa ve Kıbrıs vatandaşlarının dikkatini çekmeyi başarmış ve yatırımcıların yoğun talep göstermesini sağlamıştır. Yeni yaşam fırsatı arayışında olanlar için de oldukça cazip olan bu eşsiz konut projeleri Kuzey Kıbrıs’ın prestijini bir üst noktaya taşımakta ve Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan talep artmaktadır.

Neden Kuzey Kıbrıs Yatırım İçin Cazip?

Kuzey Kıbrıs doğası gereği zaten çok daha tercih edilen bir ülkedir. Yalnızca tatil amaçlı değil, tüm yaz aylarını burada geçirmek isteyen Türk ve Avrupa vatandaşları için tam bir cennettir. Masmavi denizi, eşsiz tarihi kültürü, sıcakkanlı yerlileri, leziz yemekleri ve sıra dışı ev mimarileri ile çabasız doğal bir yatırım çekiciliği bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti bu doğal güzelliğinde farkında olup oldukça istikrarlı bir şekilde hiçbir doğal güzelliği ve düzeni bozmadan ilerlemeye, gelişmeye ve değerlenmeye devam etmektedir. Bu pozitif tırmanış KKTC emlak sektörüne doğrudan olumlu bir yansıma oluşturmuştur. Ekonomide istikrar ve yüksek hayat standartları Kuzey Kıbrıs’ı yatırım ülkesi haline getirmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ın KKTC emlak piyasası ile yatırım bölgesi haline gelmesi ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Elbette ki bu şahane ada ülkesinin yatırım ülkesi haline gelmesindeki nedenler saymakla bitmeyecektir. KKTC emlak piyasası ve Kıbrıs satılık ev ilanları ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için www.goldmarkestates.com adresini ziyaret edebilir, sorularınız için iletişim bölümümüzden bize ulaşabiliriz. Biz Goldmark ailesi olarak herkes yatırım ve yaşam fırsatlarından beklentilerinin farklı olduğunu anlıyoruz ve çözüm odaklı bir disiplin ile isteklerinizi gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek tüm fırsatlardan yararlanabilir, aklınıza takılanları danışabilirsiniz.

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER