MAĞUSA’DA YATIRIMLAR HIZLA ARTIYOR

16/03/2018

Mağusa namı değer Gazi Mağusa ! Tc’li bazı vatandaşlarımız MAGOSA diye ansalarda Mağusalılar her zaman Mağusa diye düzeltmede bulunurlar. Daha önceleri Kumlara gömülü anlamında Ammochostos isminde anılan şehrimiz gerçekten de eşi benzeri olmayan plaj ve kumsallara sahip bir beldemizdir. bazı bölgelerde bakirliğini hala korumaya devam etmektedir. tüm Kıbrıs hafta sonu denize girmek isterse Mağusa ve İskele sahillerini tercih etmektedir. 40.000 civarında nüfusu barındıran  Mağusa sınırları içerisinde bulunan Kıbrıs’ın en büyük universitesi Doğu Akdeniz Universitesi’nin muthiş katkısıyla yükselmeye devam ediyor. toplamda 25.000 Öğrencinin öğretim gördüğü tesis yarı devlet yarı özel yönetimi ile yaklaşık 30 yıldır istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. tüm bu öğrencilerin piyasaya getirdiği canlılık sayesinde konut sektöründe kiralama getirileri, yüksek konut ihtiyacını doğurmaya devam ediyor. Mağusa da bulunan yıllık peşin kira alımı nedeniyle getiri bankada değerlendirilebiliyor. 2+1 daireleri 18.000 -20.000 TL arasında kiralanabiliyor. yaklaşık 11-12 yılda kira getirisi ile eviniz için harcadığınız rakamı amortisman edebiliyorsunuz.

Tabi kiralarla birlikte Mağusa da fiyatlar da yükselmeye başladı, 3 yıl önce 35-38.000 sterline satılan 2+1 daireler şu anda 55 – 60.000 Sterling seviyelerine kadar yükselmiş durumda.  Mağusa’da bir gayrimenkul danışmanı olarak aldığım son istihbaratlara ve tapu kayıtlaına göre ise Tc den yatırım yapmak isteyen ve Kıbrıs’ın büyük inşaat şirketleri Mağusa daki son kalan arazileri toplamış durumda. Girne bölgesindeki inşaat emirname sıkıntıları nedeniyle Yatırımlar Mağusa’ya kaymaya başladı.

Kıbrıs’ın En yüksek binası Mağusa da inşa ediliyor. Saygıdeğer inşaat şirketlerimizden birisi Mağusa’da toplam 22 kat olacak olan muhteşem bir projenin satışlarına başladı. Direktörü olduğum şirketimin pazarlama yetkisi olan bu proje Türk tapulu ve 2020 yılında tamamlanacak. toplam 300 daireden oluşacak proje de dükkanlar, otoparklar ( Açık-Kapalı) ve Türkiye de istanbulda gördüğümüz residans kalitesinde inşaatı başlamış durumda. Ayrıca bu kalitede başlayan diğer projelerle ivmeler son dönemde Mağusa’yı göstermeye başladı. Bilgi isterseniz yardım için bana ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER