Girne’de Yaşamayı Mı Düşünüyorsunuz?

27/02/2020
girnekibris

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs birçok insana göre gezmek, görmek ve nefes almak için harika bir tercihtir. Yaz aylarında artan sıcaklıklarla birlikte keyif almak, eğlenmek, denize girmek, doğal ve tarihi güzellikleri görmek için iyi bir Kıbrıs tatiline kimse hayır diyemez.

Peki ya Kıbrıs’ta yaşamayı düşünür müydünüz? Tüm bu aktiviteleri her zaman yapabileceğiniz şehir Girne’den ev almayı ve yaşamayı mı düşünüyorsunuz? Öyleyse bu içerik tam size göre…

Kuzey Kıbrıs’ı en az bir kere ziyaret etmiş olan kimse bu düşünceye soğuk bakamaz. Yapılan araştırmalarda dahi en yaşanabilir ülkeler ve şehirler arasında yer alan ve bu doğrultuda gelişip büyüyen Kuzey Kıbrıs ve Girne kimilerine göre yalnızca bir tatil beldesi olabilir. Ancak yakından tanıyanlar için Girne yaşamak için muhteşem bir seçenektir.

İlginizi çekebilir: KKTC Emlak Yatırımları

Girne’den Ev Alınır Mı?

Girne’de yaşama fikri ilk bakışta size cazip gelmeyebilir ancak iyi bir araştırma sonucu bu düşüncenizi doğrular bulgular elde edeceğinize eminiz.

Kuzey Kıbrıs’ı ekonomik olarak sırtlayan ve birçok sektör tarafından tercih edilen Girne şehri,  coğrafi olarak adanın en güzel manzaralarına ev sahipliği yapar. Denizi, havası, doğası ile size cennet gibi bir yaşam alanı sunar.

Hem bireysel hem de aile ortamına müsait yapısı, her yaşam biçimine elverişli bölgeleri ile Girne’de yaşamak herkes için farklı bir anlam ifade edecektir. Yediden yetmişe herkese yurt haline gelmiştir. Yaşam kalitesinin yüksek olması sayesinde hem gençler hem de yaşlılar için yaşanabilecek bir kent portföyü çizmektedir.

Evleri ile dikkat çeken Girne, ferah ve şık tasarımlı dublex, triplex, bahçeli, teraslı ve havuzlu villa tarz seçenekleri ile insanları Girne’de yaşamak için cezbetmektedir. Tüm bu etmenleri alt alta koyarsak Girne’den ev almak ve bu kentte oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Satılık Daireler

Girne’de Yaşamanın Avantajları

3 maddede Girne’de yaşamanın avantajları nelerdir özetleyelim.

Böyle Bir Coğrafyada Yaşamak Ayrıcalıktır:

Girne Kıbrıs’ın incilerinden biri olarak denizi, havası, caddeleri, sokakları ile huzuru hissetmenizi sağlar. Esintisi içinizi ferahlatır, ılıman iklimi ruhunuzu besler.

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Girne, bu durumun en haklı sebebidir. Hem yaz hem kış bu bozulmamış doğaya tanık olmak için yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilir.Dünyanın dört bir yanından insanlar Girne’yi görmek, denizinde yüzmek, havasını tatmak, otellerinde konaklamak ve gece hayatını yaşamak için Kıbrıs’a akın etmektedir.

Sosyo-Ekonomik Yapısı Gelişmiştir:

Yalnızca doğası değil beşeri, sosyo-ekonomik yaşam gelişmiş, okur-yazarlık oranı yüksek olduğu için suç oranı azdır. Böylece Girne sokaklarında çok daha büyük bir güvenle yürüyecek, yaşamınızı huzurlu bir vaziyette sürdüreceksiniz.

İş hayatı için elverişli oluşu sebebiyle istihdam oranı yüksek, ticarete uygun bir şehirdir. Farklı sektörler tarafından benimsenmiş, insanlara gelir kaynağı sağlamıştır. Şehrin canlılığı ve aktifliği Girne’de yaşama isteğinizi artıracak, akşam dışarı çıktığınızda nasıl güzel bir şehirde olduğunuzu anlayacaksınız.

Turizm ve eğitim alanında yapılan yatırımlar Kuzey Kıbrıs’ın gelişimi için büyük katkı sağlayacak, yakında çok daha geniş kitlelere hitap eden bir bölge olacaktır.

girnesahil

Kıbrıs Tarihini Yakından Hissedebilirsiniz:

Yüzyıllar boyunca jeopolitik konumu sebebiyle devletler tarafından arzu edilmiş olan Kıbrıs’ta yaşamak elbette her insanın hayali olmuştur. Girne’nin tarihi havasını hissedebilir, gezilecek yerleri ise dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.

Tarihin içinde yaşadığınızı hissetmek buraya taşındığınız için asla pişman olmayacağınızı işaret eder niteliktedir. Doğası ile tarihi iç içe olup şehrin dokusunu yaşadıkça daha iyi fark etme imkanı sunar.

Tüm bu maddeleri bir arada sunan nadir kentlerden biri olan Girne, adeta bir cennet ve her koşulda yaşamaya değer!Hayalinizdeki yaşam için Kıbrıs satılık ev imkanlarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs Tatil Rehberi!

 

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER