Kıbrıs Satılık Ev Rehberi

08/10/2020
kıbrıssatılıkev

Kıbrıs, yıl boyunca sıcak bir iklime sahip olduğu gibi cazip vergi yasaları, kolay ödeme seçenekleri ve olgun şartları ile Kıbrıs satılık ev satın almak için ideal bir lokasyondur. Peki, Kıbrıs satılık ev sahibi olmak için hangi şartlar yerine getirilmelidir? Birlikte inceleyelim.

Kıbrıs’ta Emlak Satın Alma

Kıbrıs satılık ev almaya karar verdiyseniz, neler yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Kıbrıs emlak satın almadan önce kendinize şu üç basit soruyu sorun:

  1. Bu mülkü esas olarak ne için satın alıyorsunuz?

Bir tatil evi mi, finansal bir KKTC emlak yatırım mı yoksa sonunda emekli olacağınız bir yer mi?

  1. Oradayken kendinizi ne yaparken görüyorsunuz?

Bu, satın alacağınız Kıbrıs satılık ev için; eşinizle rahatlatıcı zaman geçirmek, ailenizi ve arkadaşlarınızı ağırlamak, spor ve eğlenceye dalmak ve hatta çalışmak olabilir.

  1. Bunlardan hangisi sizin için en önemli?

Bütçe mi, konum mu, mülk türü veya tesisler mi?

Bu cevapları aldıktan sonra, aradığınız KKTC emlak modeli hakkında daha net olacak ve ayrıntılara geçebileceksiniz.

 

Kıbrıs Satılık Ev Rehberi

Harika iklimi, yüksek yaşam koşulları, elverişli coğrafi konumu ve sayısız Mavi Bayraklı plajı, Kıbrıs’ı tatil evi olmak için ideal bir ülke haline getirmektedir. KKTC emlak şartları çerçevesinde, Güney Kıbrıs’ın Avrupa yakasında güzel Kıbrıs satılık ev ilanları ve Kuzey Kıbrıs emlak seçenekleri konusunda hiçbir eksikliği yoktur. Kıbrıs emlak satın alma süreci nispeten basittir. Bununla birlikte, satın alınan KKTC emlak mülkünün satıcısı veya geliştiricisi ile hiçbir bağlantısı olmayan nitelikli bağımsız bir avukatın hizmetini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Avukat, bu mülk üzerinde herhangi bir borç veya herhangi bir talep olmadığını, Kıbrıs satılık ev gerçekten satış yapan tarafa ait olduğunu doğrulayacak, ilgili planlama izinlerinin ve inşaat izinlerinin yürürlükte olduğunu onaylayacak ve sizin adınıza Kıbrıs emlak satış sözleşmesini inceleyecektir. Alıcı için temel sorun olmadığından ve sözleşmenin yasal olarak bağlayıcı olduğundan emin olun. Tapu senetlerinde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek de önemlidir.

Avrupalı ​​olmayan vatandaşların da Kıbrıs satılık ev veya herhangi bir Kıbrıs emlak tipi almak için Bakanlar Konseyi’nden resmi bir izin almaları gerekir, bu genellikle sorunsuz bir şekilde elde edilmelidir. Sözleşmeyi imzaladıktan ve ödemeyi satıcıya aktardıktan sonra, bir para cezasını önlemek için satış sözleşmesini imzaladıktan sonra 1 ay içinde yapılması gereken damga vergisi ödemesi için Kıbrıs emlak sözleşmesinin yerel vergi dairesine götürülmesi gerekir. Ayrıca, satış sözleşmesi imzalandıktan sonra 2 ay içinde, KKTC emlak satın alma işleminin resmi olarak tescil edilmesi ve alıcının mülkün hak sahipliğini güvence altına almak için Bölge Tapu Dairesi’ne sunulması gerekmektedir. Para cezasını önlemek için satış sözleşmesini imzaladıktan sonra 1 ay içinde yapılmalıdır. Ayrıca, Kıbrıs satılık ev alma sürecinde, satış sözleşmesi imzalandıktan sonra 2 ay içinde, satın alma işleminin resmi olarak tescil edilmesi ve Kıbrıs emlak alıcısının mülkün hak sahipliğini güvence altına almak için Bölge Tapu Dairesi’ne sunulması gerekmektedir. Para cezasını önlemek için satış sözleşmesini imzaladıktan sonra 1 ay içinde yapılmalıdır. Ayrıca, Kıbrıs emlak satış sözleşmesi imzalandıktan sonra 2 ay içinde, satın alma işleminin resmi olarak tescil edilmesi ve alıcının mülkün hak sahipliğini güvence altına almak için Bölge Tapu Dairesi’ne sunulması gerekmektedir.

Emlak Fiyatları Bantları

Kıbrıs emlak fiyatlarında lokasyona ve en önemlisi alıcının nihai hedeflerine bağlı olarak büyük bir fark bulunmaktadır. Pek çok yerde 100.000 Euro civarında fiyat talep eden bir Kıbrıs satılık ev ilanları bulmak mümkündür, ancak en pahalı Kıbrıs satılık ev ilanları için ise herhangi bir sınır bulunmaz. Bazı bölgelerdeki KKTC emlak fiyatları, devletin yatırım programlarından büyük ölçüde etkilenir. Asgari yatırım tutarı kurallarına uymadan Kıbrıs satılık ev seçimini yapabilen Avrupa vatandaşları için seçim daha fazladır. Kıbrıs’ta aynı şehirdeki Kıbrıs satılık ev ilanları içerisinde fiyatlar önemli ölçüde değişebilir. Örneğin, tatil kasabası Ayia Napa’da 2 yatak odalı Kıbrıs satılık ev ilanları, inşaat zamanına, konut gelişiminin kalitesine, sahile yakınlığına vb. bağlı olarak 100.000 Euro’nun altında ve 1.5 milyon Euro’nun üzerinde bir fiyata satın alınabilir. Adadaki daha uygun ölçekli Kıbrıs satılık ev ilanları, diğer birçok Avrupa ülkesine kıyasla genellikle yüksek yaşam standardı sunduğunu ve kesinlikle iyi anlaşmaların bulunacağını söylemek mümkündür.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Tüm bu süreç boyunca Kıbrıs satılık ev konusunda güvenilir bir gayrimenkul danışmanlığı almak oldukça önemlidir. KKTC emlak, Kıbrıs satılık ev veya Kıbrıs satılık ev ilanları ile ilgili kısacası gayrimenkul hakkında her türlü detaylı bilgiye sahip olmak, satıcı ile iletişimi sağlamak, muhasebe işlemlerini gerçekleştirmek veya kredi, finans ve mali işlerden sorumlu olmak gibi detaylar için Kıbrıs emlak gayrimenkul danışmanlığı alabilirsiniz. Kıbrıs’ta aradığınız evi bulabilmek için Goldmark’ı tercih edebilirsiniz.

 

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER