Kıbrıs’tan Arsa Almak Mantıklı Mı?

26/04/2020
kibrissatilikarsa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, ada ülkesi olarak Türkiye’ye göre bazı dezavantajlara sahip gibi algılansa da zaman içerisinde, insanlar tarafından yoğun talep gören noktalardan biri haline gelmiştir. Doğası, denizi ve tarihi yapısı doğru kentleşme ile birlikte sentezlenmiş ve ortaya muhteşem bir ülke çıkmıştır.

Kuzey Kıbrıs, potansiyelini ortaya çıkararak tüm dünyanın ilgisini çekmiştir. Turizm, eğitim, hizmet sektörleri başta olmak üzere ekonomik hareketliliğin yoğun olduğu adada gayrimenkul sektörü de gelişerek güçlenmiştir. Kıbrıs adasının birçok özelliği bu sektörlerin gelişimi için elverişli ortam sağlar. Turistik birçok yapı ve mekan, sahiller, limanlar ve otelleri dünya çapında turist çekmekte, ılıman iklimi sayesinde yılın büyük bir bölümü canlı ve dinamiktir. Bu avantajlar Kıbrıs’a yatırım yapmayı düşünen yatırımcıları harekete geçirmekte, Kıbrıs’tan ev almayı düşünenlerin sayısını artırmaktadır.

kibrissatilikarsa

Peki bu durumda Kıbrıs’tan arsa almak mantıklı mı? Emlak sektörünün gelişmesi sonucu birçok arsaya talep artmakta, adanın dört bir yanında arsa ticareti, yatırım ve projeler hız kazanmaktadır. Kıbrıs’ta arsa almak ne gibi avantajlar sağlar? Arsalar ne amaçla kullanılır? Kıbrıs satılık arsa ilanları yatırım olarak mantıklı mı?

İlginizi çekebilir; Kıbrıs Satılık Evler 

Kıbrıs’ta Arsalar En Çok Ne Amaçla Kullanılıyor?

Kuzey Kıbrıs’ta emlak sektörünün ve şehirleşmenin hızlanması sonucu güzel projeler ve yaşam alanları inşa edilmektedir. Şehirlerin büyümesi ve gelişmesi noktasında satılık arsa ilanları talep görmeye başlamıştır. İleriye dönük, yatırım amaçlı talep gören boş arsalar toprak sahiplerine avantaj sağlar. Kıbrıs satılık arsalar adanın her bölgesinde ilgi görmektedir. Özellikle yeni yapılaşma olan bölgeler yatırımın kısa vadede kazanca dönüşme ihtimalini artırır. Bu nedenle Kıbrıs’ta arsalar en çok yatırım amaçlı kullanılmaktadır.

Hem kısa vadede hem de uzun vadede arsa yatırımları yatırımcılarına avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra arsayı şahsi olarak kullanma amacıyla da satın alınmaktadır. İmarı üstelenerek ev veya villa projesi oluşturulabilir. Böylece arsa değer kazanacak, gayrimenkul satışından daha büyük avantaj sağlanacaktır.

Kuzey Kıbrıs’ta arsa ilanları bulunduğu bölgeye ve arsa alanına göre değerleme yapılır. Sahip olduğu büyüklüğe göre arsanın kullanım çeşitliliği ve seçeneği artar. Apartman dairesi, bahçeli villa veya site imar edilebilir.

kibrissatilikarsa

İlginizi çekebilir; Mağusa Satılık Evler

Kıbrıs Satılık Arsa İlanlarına Yatırım Yapılmalı Mıdır?

Kıbrıs satılık arsa ve ev ilanları hem yerli yatırımcılar için hem de ülkeye yerleşmek isteyen yatırımcılar için değerlidir. Kıbrıs’ın son dönemdeki nüfus artış hızından da hareketliliğin sonucunu somut olarak görmek mümkündür. İnsanlar Kıbrıs’ı bir avantaj olarak görerek ev, villa ve arsa gibi emlak fırsatlarından faydalanmak niyetindedir.

Kuzey Kıbrıs’ın güzel bir ülke olması, şehirlerinin doğallığı ve kendine has dokusu buranın kıymetli topraklar olduğunu ve gün geçtikçe değerleneceğini kanıtlar niteliktedir. Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olarak gösterilmekte, şehir yaşantısı ile doğayı iç içe bulabileceğiniz nadir bir bölgedir. Bu nedenlerle yakın gelecekte hem satılık ev ilanları hem de Kıbrıs satılık arsa ilanları çok daha talep görecektir.

kibrissatilikarsamagusa

İlginizi çekebilir; Kıbrıs Satılık Arsa

Bu noktada Kıbrıs’ta ev sahibi olan kişilerin önceliği ise adada yeni yatırımlar yapmak amacıyla bütçesiyle orantılı bir arsa sahibi olmaktır. Böylece yatırımcılar kısa ve uzun vadede arsa yatırımının karşılığını çok daha fazlasıyla kazanca çevirecektir. İskele, Lefkoşa, Girne başta olmak üzere tüm Kıbrıs şehirlerinde uygun satılık arsa ilanları bulunmaktadır.

Yerliler tarafından yaşadıkları coğrafyanın değerini algılamak bir nebze daha zor olsa da GoldMark Estates olarak satılık arsa fırsatlarından mutlaka yararlanmanızı önermekteyiz. Kıbrıs’ın güzelliklerinden faydalanmanın tam zamanı! Arsa portföyümüzü rahatlıkla inceleyebilir, her bütçeye hitap eden değerli arsa yatırımınızın ilk adımını bizimle atabilirsiniz.

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER