fbpx

Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları

09/08/2019
kuzeykibris-2

Kuzey Kıbrıs, bulunduğu konum ve sahip olduğu Akdeniz İklimi itibari ile taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bırakan, büyüleyici güzellikleriyle herkese mükemmel bir yaşam alanı sunan bir konuma sahiptir.  Hal böyleyken, gayrimenkul yatırımcısının da dikkatlerini buraya çekmesine neden olmaktadır.  Avrupa’daki konut fiyatları ile karşılaştırıldığında tam bir fırsatlar diyarı olan Kuzey Kıbrıs, sıcak Akdeniz İklimi, uzunca bir yaz mevsimine sahip oluşu, masmavi denizi ve doğal güzellikleri ile de uluslararası konut yatırımcısının dikkatini çekmektedir.  Özellikle Kuzey Kıbrıs Girne, yatırımcıların en çok tercih ettiği konumlar arasında yer almaktadır.

Girne Ev Fiyatları

Kuzey Kıbrıs Girne için bu kadar çok gayrimenkul yatırım fırsatlarından bahsetmişken ev fiyatlarına değinmemiz gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs Girne ev fiyatları ortalamasına bir göz atarsak;

EV TİPİ FİYAT ARALIĞI (£)
Daire 51-94
Havuzlu 45-130
Deniz Manzaralı 54-85
Dağ Manzaralı 55-111
Bahçeli 65-136

Kuzey Kıbrıs Girne’de Ev Almak

Globalleşen dünyada gayrimenkul yatırımları da dünyaya açılmış durumda olmaktadır. Kimi yatırımcılar oturum alabilmek kimileri de daha cazip yatırımlar yapmak için yurtdışını tercih etmektedirler. Kuzey Kıbrıs da gayrimenkul piyasası açısından yatırımın hızlandığı bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Amortisman süresinin de kısa olması yatırım için Kuzey Kıbrıs’ı cazip kılmaktadır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ta birçok Türkiye Bankası’nın tüm şehirlerde şubelerinin olması gerek finansal işlemler gerekse burada gerçekleştirilecek tüm yatırımlar için özel şartlarda kredi sağlanmasının önünü açmış ve Türkiye’den bu krediler için başvuru sürecini kolaylaştırmıştır. Kuzey Kıbrıs’ta yabancı yatırım oranını arttırmak ve büyümeye katkı sağlanması için devlet tarafında da birçok kolaylık sağlanmaktadır. Emlak alımlarında oturma izninin sağlanması, şirket yatırımlarında kolay vatandaşlık veya beyaz kimlik ile işlemlerin kolaylaştırılması gibi özellikler birçok bürokratik işlemde kolaylık sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda değişen ve artan imar izin oranları ile birlikte özellikle Girne’de lüks, özel, modern ve yatırım için çok karlı projelerin inşası başlamış ve devam etmektedir. Bu tip projelerde yapılacak olan emlak yatırımları, yatırımcısına daha inşaat sırasında kazanç sağlatmaya başlamaktadır. Ayrıca mevcut izinlerin devam ediyor olması yeni proje yatırımları için de fırsat sağlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs Öğrenci Sayısındaki Artış

kuzeykibrisgirneevfiyatkuzeykibrisegitim

Kuzey Kıbrıs uzun süredir eğitim alanında gelişmiş üniversiteleri ve öğrenci sayısı ile Eğitm sektörünün çok önemli bir yer teşkil ettiği bir ülke konumundadır. Son yıllarda yeni açılan üniversitelerle birlikte aktif öğretim verilen üniversite sayısı ciddi miktarda artış göstermiştir.

kuzeykibrisgirneevfiyatlarigirneegitim

Bugün KKTC’deki aktif öğrenci sayısı 100bin’i aşmış durumdadır ve bu sayı her geçen sene %12 – %15 oranında artış göstermektedir.  Bu durum gerek emlak, gerekte yatırım alanlarında ciddi fırsatlar doğurmakta ve ülke ekonomisini giderek büyütmektedir.

Kuzey Kıbrıs Girne Konumunda Büyüyen Turizm Sektörü

kuzeykibristatilkuzeykibrisgirnesahil

Kuzey Kıbrıs’ın lokomotif sektörlerinden biri olan Turizm sektörü son yıllarda havaalanı, otel ve turistik tesislerdeki özellikle Türkiye ve Yabancı odaklı yatırımlar ile giderek büyümekte ve beraberinde emlak talebinde ciddi artış sağlamaktadır.

kuzeykibrisevkuzeykibrisgirne

Akdeniz iklimine sahip oluşu, uzun yaz mevsimi ve masmavi Akdeniz manzarası ile hem gelenleri büyülüyor hem de yatırımcı için yeni fırsatlar oluşmasını sağlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs Girne ev fiyatları tablodaki fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Bizler de Goldmark olarak, size en uygun fiyatlı gayrimenkulu bulup yatırımlarınızı doğru bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor olacağız. Geniş portföy yapımız sayesinde aradığınız gayrimenkulu sizlerle buluşturuyor olacağız. Çünkü Kıbrıs emlak sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübemiz ile birçok fırsata açık olan Kıbrıs’ta sizlere en uygun şekilde hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. En uygun hizmeti almak için bizlerle iletişim halinde olup en iyi hizmeti tarafımızdan alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmak İçin 5 Neden

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER