fbpx

Kuzey Kıbrıs’ta Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

09/08/2019
kuzeykibris

Tüm ülkelerde olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da taşıma sürecinin belli kuralları, gereklilikleri, formaliteleri bulunmaktadır. Gelecekteki beklenmeyen tuzaklardan ve istenmeyen sorunlardan kaçınmak için uzmanlardan yasal tavsiyeler alınmalıdır. Alıcıların ve satıcıların çıkarlarının korunması amacıyla sizler için bir içerik hazırladık.  

Tapu İşlemleri

Kuzey Kıbrıs’taki tüm tapu işlemleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından verilir ve KKTC Anayasası kapsamında garantilidir. Uygun yatırım kararları aldığınızdan emin olmak için öncelikle tapu binasına gitmeli ve mülkün ipotek olup olmadığını, varsa haciz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, mülkün bulunduğu yer ile aynı olması gereken belgelerdeki adresin kontrol edilmesi de önemli noktalardan biridir.  

Hem Kuzey Kıbrıs’ta bir ev kiralamak hem de satın almak kolay, zahmetsiz ve hesaplıdır. Ancak Kuzey Kıbrıs’ın sizin için uygun bir ülke olup olmadığından emin değilseniz kiralama tercih edilebilirsiniz. Kiraladığınız evde bir süre analiz yaparak gelecek günlerde satın alma yoluna gidebilirsiniz. Bu süreç içerisinde gayrimenkul danışmanız ile iletişim halinde kalarak hayalinizdeki evi bulabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: Kıbrıs’ta Yatırım Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Hukuki ve Yasal İşlemler

Kıbrıs’ın Hangi Bölgesini Seçmeliyim? 

Kıbrıs adası, kırsal, dağ ve Karpaz’daki bozulmamış kırsal alanların ve plajların, ormanlık alanların arasında sürekli size farklı manzaralar sunar. Kıbrıs gezginler için favori bir yer haline gelmiştir. Bununla birlikte, ada keşfedilmeye değer diğer güzel tarihi ve kültürel alanlara sahiptir.

Alıcıların çoğu Girne’ye ve kuzey sahiline ya da altın sahilleriyle Doğu Yakası’na (Boğaz, Bafra ve Mağusa Şehri)  odaklanır. Lefkoşa’nın başkenti (Lefkosa) muhteşem alışveriş ve tarihi mekanlara ev sahipliği yapar. Genel olarak öğrencileri, şehir sakinlerini veya tatilcileri ağırlar. Şehirde oldukça iyi üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerde tahsilini tamamlayan gençler ülkede kalmayı tercih edebiliyorlar. Bu durum ülkenin kalkınmasında büyük bir etkisi vardır. Bu farklı manzaralar eşliğinde son zamanların en çok dikkat çeken bölgesi ise İskele’dir. Plajları, uzun sahilleri ve yeni projeleri ile benzersiz bir yerdir. Özellikle yatırımcıların ilgisini çeken İskele bölgesi için geç kalmamanızı öneririz. 

İlginizi Çekebilir: Yazlık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatırım beklentilerinizin karşılığını alabilmek için doğru gayrimenkul danışmanları ile çalışmanızı öneririz. Tüm yenilikleri yakından takip eden danışmanlar, hem hayalinizdeki evi size uygun fiyatlara sunma fırsatı verirler hem de yatırımlarınızın karşılığını alabilmenizi sağlarlar.  

İlginizi Çekebilir: Kuzey Kıbrıs Girne Ev Fiyatları

Biz GoldMark olarak herkesin mülk ihtiyacının farklı olduğunun farkındayız. İster küçük bir daire, ister villa olsun emlak piyasası konusundaki deneyimimizden faydalanabilirsiniz. 

 

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER