KKTC Emlak Fiyatları Ne Durumda?

03/02/2020
kktcemlakfiyatlarinedurumda

KKTC emlak sektöründe fiyatlar oldukça değişken. Her türlü farklı emlak çeşidi ile Kıbrıs emlak sektörü oldukça popülerleşmeye, gelişmeye başlamış durumda. Dünyanın dört bir yanında bulunan emlak ofisleri, yatırım grupları KKTC emlak sektöründe yatırım ve projeler ile ülkenin gelişimine ve evlerin fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Kıbrıs satılık arsa, Kıbrıs satılık ev ve genel olarak Kıbrıs emlak sektörü, son yıllarda yükseliş trendini güçlendirmeye devam ediyor. Biz de, GoldMark Estates olarak Kıbrıs emlak sektörünün fiyat trendini sizler için belirlemeye çalıştık.

İlginizi Çekebilir: Cennet Ada Kıbrıs

Kıbrıs Satılık Arsa, Kıbrıs Emlak ve Arazi Fiyatları

Kıbrıs satılık arsa fiyatları incelenecek olursa, özellikle KKTC emlak sektörünün en önemli şehirlerinden olan Girne ve Lefkoşa bölgelerinde arsaların inanılmaz değerlere ulaştığı görülebilir. Kıbrıs’ta imar izni konusunda bazı sıkıntılar yaşandığı bilinmekte, bu nedenle imar izinli Kıbrıs satılık arsa fiyatları oldukça yüksek. Arsa fiyatlarının özellikle yabancı yatırımcıların Kıbrıs’a yaptığı yatırımlar sonucunda yükseldiğini görmekteyiz. Kıbrıs’ın özellikle İngiliz, Rus ve Arap yatırımcıların ilgisini cezbetmesi, Akdeniz’in yeni bir popüler lokasyonu olmaya başlaması nedeniyle Kıbrıs satılık arsa fiyatları yükselmiş durumda. Eğer Kıbrıs satılık arsa fiyatları hakkında ufak bir bilgi edinmek isterseniz, sizler için yaptığımız bu tabloyu incelemenizi öneririz.

kibrissatilikarsafiyatlari

Kıbrıs Satılık Ev Fiyatları Ne Durumda? KKTC Emlak Sektörü Gelişmekte mi?

Kıbrıs satılık ev fiyatları, her geçen gün yükselmekte. Çünkü, KKTC özellikle Türk, Rus ve İngiliz yatırımcıların ülkeye olan ilgisini oldukça güzel yatırımlar ile arttırmakta. Yabancı öğrencilerin sıkça tercih ettiği KKTC üniversiteleri, yeni altyapı yatırımları, Dünya emlak sektörünün ada ülkelerine olan ilgisi gibi pek çok konu nedeniyle Kıbrıs satılık ev fiyatları inanılmaz şekilde yükselmiş durumda. Ancak hala, pek çok ülkede yer alan konutların fiyatları ile kıyas kabul etmeyecek kadar uygun bir yatıırm fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. Kıbrıs’ın muhteşem iklimi, güzel ve tarihi şehirleri Dünya çapında büyük bir fiyat artışına sebebiyet veren temel etmenler.

Okumanızı Öneririz: Kıbrıs’a Taşınmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Kıbrıs Emlak Sektöründe Fiyatlar Yükselmeye Devam Eder Mi?

Kıbrıs emlak sektöründe ev ve arsa fiyatlarının yükselmeye devam edip etmeyeceği herkesin aklında olan bir soru. Bu soruya verilecek en kısa ve net cevap; evet, Kıbrıs emlak fiyatları yükseliş trendini sürdürmeye devam edecek. Ancak bu yükselişin kimi noktalarda yavaşlayacağını da tahmin edebiliriz. Son yıllarda yaşanan çeşitli siyasi krizler nedeniyle yabancı yatırımcıların aklında oluşan soru işaretleri giderildiğinde, KKTC emlak sektörü büyük bir hızla yükselişine devam edecektir. Halihazırda büyük bir Pazar olarak görülen Kıbrıs emlak pazarı, yaptığınız yatırımın 10 sene içerisinde kendini amorti ederek kar etmeye başladığı bir piyasa. Bu nedenle yatırım yaparken siyasi gelişmeleri ve genel gündemi takip etmeniz, ancak son kararı gerçek hayat verilerine bakarak yapmakta fayda vardır.

Kıbrıs Satılık Ev ve Kıbrıs Satılık Arsa Kimden Alınır?

Kıbrıs’ta bulunan her türlü ilan, özellikle Türkiye, Rusya, İngiltere veya diğer tüm yabancı ülke vatandaşları için tedirgin edicidir. Çünkü, sahibinden satılık olarak nitelendirilen veya şüpheli emlak siteleri-sayfaları tarafından ilanlaştırılan emlaklar, kimi zaman insanların mağduriyet yaşamasına sebep olmuştur. Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyen herkesin kendisine uygun ve güvenilir bir emlak portföy yatırım şirketi bulması, ilk koşuldur. İstanbul, İzmir gibi şehirlerde yaşayan ve çevre illerde bir emlak yatırımı yapacak kişilerin, ülke içerisinde seyahat ve inceleme şansları vardır. Prosedürler bellidir. Ancak, Kıbrıs yatırımı, tüm prosedürlerin başarıyla halledilmesi, satın alınacak arsa ve konut hakkında doğru teknik detayların belirlenmiş ve paylaşılmış olması, uygun kredi imkanları gibi konularda bilgi edinmek için GoldMark Estates gibi Kıbrıs satılık ev konusunda uzman, eğitimli ekipler ile iletişime geçmenizi öneririz.

Mutlaka Okuyun: Kıbrıs Satılık Ev Emlakçıdan mı Alınır, Sahibinden mi?

0 0 votes
Article Rating

Kıbrıs Yatırım Fırsatları!

Kıbrıs emlak yatırımı fırsatları hakkında merak ettikleriniz için  bizimle iletişime geçin.
GÖNDER
Acele edin! En karlı yatırımlar sizleri bekliyor!
close-link
İletişim Bilgilerinizi Bırakın
Kıbrıs'ta En Kazançlı Emlak Yatırımı Fırsatlarını Kaçırmayın!
En güncel portföyleri önce sizin öğrenmeniz için en kısa sürede size ulaşacağız.
GÖNDER
Hayır, Teşekkür Ederim. 
close-link
Sizi Arayalım
GÖNDER